Dodano dnia 20.11.2015, 15:36
Podsumowanie konkursu plastycznego „Czyste powietrze wokół mnie”

W Zespole Szkół  im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Czyste powietrze wokół mnie”. Prezentujemy wyniki.

Konkurs został zorganizowany przez Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka we współpracy z Zespołem Szkół im. Jana Pawła II, w ramach  obchodów Dnia Czystego Powietrza.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci na tematykę zanieczyszczenia powietrza i zachęcanie do podejmowania działań na rzecz jego ochrony, propagowanie wiedzy i sposobów dbania o czyste powietrze, a także wzrost świadomości ekologicznej i pobudzenie kreatywności dzieci.

Dzień Czystego Powietrza obchodzony jest 14 listopada od 2005 roku. Fundacja Ekologiczna ARKA była pierwszą organizacją pozarządową w Polsce, która zaczęła prowadzić edukację ekologiczną na temat zanieczyszczeń powietrza.
Termin - 14 listopada nie jest przypadkowy. W listopadzie wszystkie mieszkania są już najczęściej ogrzewane, domowe kotły grzewcze pracują, a z kominów wydobywa się dym.
Każdy z nas jest narażony na skutki zdrowotne brudnego powietrza.   Człowiek wdycha dziennie około 16 kg powietrza. To kilkakrotnie więcej niż wypija w tym czasie wody i spożywa żywności.
 
Do konkursu zgłoszono 30 prac. Na uroczystym podsumowaniu nagrody wręczały, Magdalena Matysiak – kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz Krystyna Wajdzik – Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II.

W szkole podstawowej:

I miejsce zdobyli:       Patryk Kościelniak i Maksymilian Syc z kl. 6 Szkoły Podstawowej nr 2
II miejsce zdobyła:     Magdalena Szwarc z kl. 5 Filii Szkoły Podstawowej nr 2
III miejsce zdobyli:    Kamil Chrząszcz i Gabriela Pyka z kl.6  Szkoły Podstawowej nr 2
Przyznano dwa wyróżnienia: Viktorii Torini z kl.4 Filii Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Karolowi Bojęsiowi z kl.5 Szkoły Podstawowej nr 2

W gimnazjum:

I miejsce zdobyła                   Alicja Knapczyk z klasy IA
II miejsce zdobyła                  Katarzyna Studnicka z klasy II A
III miejsce zdobył                  Dominik Gołuszka z klasy IIA

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image