Dodano dnia 05.12.2018, 12:38
Policek z policjantami na suskim basenie
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zostali zaproszeni przez Uczniowski Klub Sportowy "Jasień" Sucha Beskidzka na spotkanie z wychowankami sekcji pływackiej.

Podczas spotkania które odbyło się na suskim basenie, mundurowi wyjaśnili najmłodszym dzieciom UKS „Jasień”  zasady poruszania się po drogach, przechodzenia przez jezdnię, konieczności stosowania odblasków, jednym słowem jak bezpiecznie poruszać się po zmroku. Młodzi pływacy dowiedzieli się na jakiej zasadzie działa odblask. Policjanci obrazowo wytłumaczyli, że pieszy posiadający element odblaskowy widoczny jest w światłach samochodu z odległości odpowiadającej sześciu  basenom, a bez światła odblaskowego widoczny jest tylko z odległości jednego basenu.

Szybko zapadający zmrok, nadchodzące ciemne noce, mgły, deszcz, powodują, że na drogach widoczność znacząco spada. Można ją poprawić stosując odpowiednie odblaski. I właśnie takie odblaski zostały zakupione przez instruktorów z UKS „Jasień”, a wręczone przez Policka – maskotkę suskiej Policji.

Teraz już każdy wie jak bezpiecznie zajść i wrócić z treningu pływackiego.

Policjanci omówili także bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image
Na tej stronie