Dodano dnia 15.03.2023, 07:39
Premiera filmu o Romanie Ficku w Centrum Kultury i Filmu
W sobotę (18 marca) o godz. 16.30 w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej będzie miała miejsce premiera filmu „Ultra dystans”, poświęconemu skawickiemu ultramaratończykowi Romanowi Fickowi, który w grudniu otrzymał tytuł Sportowiec Ziem Górskich przyznawany przez Koalicję Marek Ziem Górskich.
Wyreżyserowany przez Łukasza Malinowskiego film przedstawia tajniki biegania po górach na ultra dystansach, pokazuje piękno tej dyscypliny sportu, zmaganie się z własnymi słabościami, ale i naturalną ludzką potrzebę pokonywania kolejnych granic. „Ultra dystans” pozwala również odkryć bardziej mroczne strony wyczynowego sportu.

Gośćmi premiery będą zarówno główny bohater filmu oraz reżyser. Publiczność będzie miała zatem możliwość na gorąco podzielenia się z nimi swoimi odczuciami, ale także porozmawiania. Natomiast o 18.00 odbędzie się akustyczny koncert Szymona Śmietany i Łukasza Madeja, stanowiący nawiązanie do filmu, jako inicjatywa promująca lokalnych sportowców, artystów, muzyków i działaczy.


Wstęp wolny!

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image