Dodano dnia 07.10.2019, 11:40
Przedszkolaki z Krzeszowa z wizytą w suskiej komendzie
Suscy policjanci po raz kolejny mieli okazje gościć u siebie przedszkolaków. Tym razem w  komendzie pojawiły się dzieci z przedszkola w Krzeszowie.

1 października, dzieci z Przedszkola w Krzeszowie  udały się z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą policjantów, utrwalenie ogólnych zasad bezpieczeństwa oraz zwiedzanie budynku Komendy. Asp. sztab. Wojciech Copija z wielką życzliwością przywitał i oprowadził przedszkolaków  po budynku Komendy, następnie przeprowadził  prelekcję na temat zasad bezpieczeństwa na drodze, w domu, a także w kontaktach z osobami nieznajomymi. Wyjaśnił jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się wtedy o pomoc. 

Dzieci miały okazję przymierzyć specjalnie przygotowany dla nich mundur policyjny, a także obejrzeć wyposażenie używane w czasie pełnienia służby przez funkcjonariuszy. Wielką frajdą było dla nich odbijanie linii papilarnych oraz  możliwość wejścia do policyjnego radiowozu. Przedszkolaki zobaczyły także psy policyjne oraz dowiedziały się na czym polega ich praca i do jakich zadań są wykorzystywane.
Dzieci  były zachwycone wizytą w Komendzie! Wróciły do przedszkola szczęśliwe i bogatsze o nowe doświadczenia i wrażenia.


 Agnieszka Wciślak , Agnieszka Targosz

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image