Dodano dnia 25.09.2023, 15:46
Przekroczyli prędkość i stracili prawo jazdy.
Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy za nic mieli bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu. Rozpędzając swoje pojazdy do prędkości powyżej 100 km/h w terenie zabudowanym stracili swoje prawo jazdy.

W piątkowy wieczór (23.09.br.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów w Makowie Podhalańskim. Funkcjonariusze zauważyli poruszającego się z nadmierną prędkością pojazd marki Mercedes. Laserowy miernik wykazał 104 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie 50 km/h. Policjanci wydali mu sygnał do zatrzymania się przy użyciu latarki, jednakże kierowca zbagatelizował informacje i pędził dalej. Policjanci szybko ruszyli w kierunku mercedesa, którego kierowca od razu zatrzymał. Za kierownicą pojazdu siedział 35-letni mieszkaniec powiatu suskiego, którego pośpiech kosztował wysoki mandat w kwocie 3000 zł i 28 pkt. karne jak również jego prawo jazdy zostało zatrzymane. W sobotę przed godziną 17:00 policjanci kontrolowali prędkość w Kojszówce.  Tego dnia pogoda nie była już słoneczna, lecz padał deszcz. Nie przeszkodziło to kierowcy Audi, który w terenie zabudowanym rozpędził swój samochód do 110 km/h. W jego przypadku również policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i nałożyli mandat w kwocie 1500 zł i 13 pkt karnych. 

Apelujemy o rozsądek i rozwagę podczas poruszania się po drogach. Brawura i lekceważenie przepisów niejednokrotnie doprowadziły do tragicznych w skutkach zdarzeń.

za: KPP Sucha Beskidzka.
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image