Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 08.04.2024, 17:46
Przyjdź i odbierz drzewko.

Piąta edycja akcji #sadziMy odbędzie się 12 kwietnia 2024. Leśnicy udostępniają milion sadzonek, które można otrzymać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.

Nadleśnictwo Sucha również przyłącza się do ogólnopolskiej akcji #SadziMy.Nadleśnictwa Sucha, ul. Zamkowa 7, w Suchej Beskidzkiej, w piątek od 9:00 do 15:00.


Przyjdź i odbierz drzewko!

Leśnicy przygotowali milion rodzimych sadzonek drzew, dzięki temu Lasy Państwowe konsekwentnie kontynuują działania na rzecz zwiększania lesistości kraju, która obecnie wynosi 29,6 proc. Oznacza to, że lasy zajmują niemal trzecią część Polski.
 

12 kwietnia br. leśnicy ponownie zapraszają Polaków do ogólnopolskiego sadzenia drzew.

Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie. W Polsce jest 429 nadleśnictw. Wszystkie razem przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Leśnicy będą je rozdawać w piątek 12 kwietnia między 9.00 a 15.00.

Leśnicy będą rozdawać sadzonki nieodpłatnie. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Źródło: Nadleśnictwo Sucha Beskidzka 

 

 

 

 

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image