Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 28.06.2024, 14:19
"Bestia" w reżyserii Aleksandra Hertza w Cofeina Jazz Cafe.
3 lipca o godzinie 18:30 zobaczycie pierwszy darmowy pokaz filmowy z cyklu "Dźwięk obrazów - film i muzyka". Będzie to niemy polski film fabularny z roku 1917 "Bestia" w reżyserii Aleksandra Hertza. Improwizowaną muzykę na żywo do filmu wykona Jakub Płużek - znakomity pianista i kompozytor jazzowy młodego pokolenia.

Melodramat "Bestia" znany też pod tytułem "Kochanka apasza", a w USA "The Polish Dancer" jest jednym z dwóch zachowanych polskich filmów z udziałem Poli Negri. Zrealizowany został w pierwszej polskiej wytwórni filmowej "Sfinks", której założycielem był Aleksander Hertz, wybitny reżyser i producent filmowy.

Przed filmem czeka Was prelekcja filmoznawcy Zosi Kordeczki z udziałem studentów filmoznawstwa, którzy będą moderatorami dyskusji: Hubertem Dworzakiem i Antonim Sajewiczem.

Cykl będzie dostępny dla osób ze szczególnymi potrzebami w związku z tym na pokazach obecny będzie tłumacz Polskiego Języka Migowego, a filmy opatrzone będą audiodeskrypcją i napisami.

A jeśli mieszkacie na terenie Powiatu Suskiego, po pokazie filmowym o godzinie 21:30 macie zapewniony darmowy transport w kierunkach:  Jordanów, Budzów, Stryszawa. Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja pod nr. tel. 787 387 424.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image