Dodano dnia 27.11.2017, 13:13
"Zaduszki artystyczne" w suskim liceum

We wtorek, 22 listopada w Liceum Ogólnokształcącym w Suchej Beskidzkiej odbyły się „Zaduszki artystyczne” poświęcone znanym osobom, które zmarły w ostatnich latach. Występy muzyczne uczniów oddały hołd w szczególności zmarłym piosenkarzom.

Prowadzący Piotr Paleczny i Weronika Michaś przybliżyli działalność znanych osób duchownych m.in. św. Jana Pawła II, ks. Jana Kaczkowskiego i ks.kard. Franciszka Macharskiego oraz osób związanych z życiem telewizyjnym między innymi Grzegorza Miecugowa, Danuty Szaflarskiej, Witolda Pyrkosza i Zbigniewa Wodeckiego.
Pierwszy występ artystyczny przygotował szkolny teatr „Mojra”, a dopełnieniem była scenografia przygotowana specjalnie na tę okazję. Aktorzy przedstawili sceny z dzieła Adama Mickiewicza pt.: „Dziady”. Po występie aktorskim scenę przejęła młodzież, która zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i instrumentalne. Wystąpiły zarówno duety i grupy, jak również soliści, którzy sami akompaniowali sobie do wybranych piosenek.
Na koniec głos zabrała Dyrektor szkoły mgr Anna Sala, która przekazała uczniom jak ważne jest, aby pamiętać o tych, którzy już odeszli i czerpać pomoc oraz wsparcie ze słów, które po nich zostały. Organizatorem i pomysłodawcą „Zaduszek” był Wojciech Kłapyta.
 


Klaudia Dyduch
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image