Dodano dnia 12.04.2019, 08:36
Remonty dróg i ulic w Suchej Beskidzkiej
W marcu po ustąpieniu mrozów i pokrywy śnieżnej na terenie gminy Sucha Beskidzka przeprowadzony został kompleksowy przegląd nawierzchni, w ramach którego wytypowane zostały do napraw cząstkowych odcinki dróg gminnych i wewnętrznych.

Dzięki przeprowadzonym w minionych latach inwestycjom stan infrastruktury drogowej na terenie miasta jest dobry. Po okresie zimowym odcinki dróg, które mają największe ubytki i wymagają pilnego remontu, są naprawiane w pierwszej kolejności, ponieważ wykonywane w porę remonty nawierzchni hamują dalsze zniszczenia i wydłużają jej trwałość, a tym samym poprawiają bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Na zlecenie Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka rozpoczęły się roboty drogowe, polegające na likwidacji pozimowych ubytków i pęknięć w nawierzchniach asfaltowych na terenie miasta i będą sukcesywnie realizowane. Wykonawcą zadania jest Zakład Komunalny.

Równolegle z pracami remontowymi ruszyły zaplanowane na ten rok prace modernizacyjne w obrębie dróg gminnych i wewnętrznych. W pierwszej kolejności modernizowana jest droga boczna od ul. Beniowskiego w Suchej Beskidzkiej. Ten niespełna 110m odcinek drogi jest mocno eksploatowany, gdyż prowadzi do kilku firm, składu budowlanego, a także przylegają do niego parkingi wykorzystywane przez kilkuset pracowników największej firmy w naszym powiecie tj. Fideltronik Poland. Obecna nawierzchnia drogi wykonana była jeszcze ze starej i zdeformowanej trylinki betonowej, która zostanie zastąpiona nawierzchnią asfaltową. W ciągu drogi powstaną nowe krawężniki oraz kanalizacja deszczowa, co rozwiąże problem występujących tu zastoisk wody, szczególnie dających się we znaki w okresie deszczowym.  Całość zadania realizuje Zakład Komunalny z Suchej Beskidzkiej, a koszt zleconych prac to kwota 149.968,71 zł. Roboty mają zostać zakończone do 17 maja 2019 r.

Kolejną inwestycją zaplanowaną do modernizacji w najbliższym czasie jest wykonanie nawierzchni asfaltowej na istniejącym parkingu znajdującym się koło suskiego sądu oraz przebudowa infrastruktury drogowej w rejonie Szkoły Podstawowej nr 1. Zakres robót obejmuje obniżenie istniejącego krawężnika, przełożenie kostki brukowej oraz utwardzenie terenu na 80 m2  pod wykonanie miejsc postojowych  i chodnika.  

Modernizacja dróg planowana jest również w drugiej połowie roku, między innymi w rejonie ul. 29 Stycznia i ul. Starzeńskiego. Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka złoży wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych o pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel.

źródło: UM Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image