Dodano dnia 13.03.2023, 13:20
Reprezentanci Suskiego Klubu Lekkoatletycznego zdominowali Halowe Mistrzostwa Województwa
Aż osiem medali, w tym cztery złote, wywalczyli reprezentanci Suskiego Klubu Lekkoatletycznego podczas Halowych Mistrzostw Województwa Małopolskiego U10, U12, U14, które odbyły się w sobotę, 11 marca, w Brzeszczach. Tak znakomite wstępy indywidualne przełożyły się na triumf w klasyfikacji drużynowej!
Podwójnym mistrzem województwa został Bruno Długosz (U12), który zwyciężył zarówno w konkursie skoku w dal, jak i w biegu na 60 metrów. Trzeci złoty medal do klubowej kolekcji dołożyła Julia Balcer (U12), wygrywając bieg na 60 metrów. Tuż za jej plecami finiszowała Julia Ferdek, która poza srebrnym medalem zdobytym w tej konkurencji wywalczyła również złoty medal w skoku w dal. Z dwoma srebrnymi krążkami wrócił do domu Nikodem Kołodziej, który w kategorii U10 nie miał sobie równych zarówno w skoku w dal, jak i biegu na 60 metrów. Natomiast brązowy medal padł łupem Sabiny Basiury (U14), która zajęła trzecie miejsce w konkursie skoku wzwyż.

Trener Marek Witkowski zwraca uwagę, że już i tak okazały dorobek medalowy mógł być jeszcze większy, gdyż kilku zawodników było bliskich zajęcia miejsca na podium. Julia Balcer (U12) miała czwarty wynik w skoku w dal, a Filip Mrowiec (U10) w biegu na 60 metrów (był przy tym szósty w skoku w dal). Piąte rezultaty zanotowali Sabina Basiura (U14) w biegu na 60 metrów i Wiktor Kubas w skoku w dal. Ponadto Nadia Śmietana (U10) miała siódmy wynik w biegu na 60 metrów, podobnie jak Adam Balcer (U10), który powtórzył osiągniecie także w skoku w dal. Lokaty w pierwszej dziesiątce zajęli jeszcze Eryk Hyjek (U12), Wiktor Kubas i Bartosz Łypik – wszyscy w biegu na 60 metrów.

Osiem medali wywalczonych przez zawodników Suskiego Klubu Lekkoatletycznego przyniosło klubowi zwycięstwo w drużynowej klasyfikacji medalowej zawodów. Za plecami suskiego klubu znalazł się mający ogromne tradycje lekkoatletyczne Wawel Kraków i Kusy Kraków, którego reprezentanci co prawda zdobyli 12 medali, ale „tylko” trzy złote. Stanowi to najlepszy dowód jak solidną pracę wykonują zawodnicy SKL pod okiem trenerów Marka Witkowskiego, Bartłomieja Gruchlika, Magdy Konderak i Martyny Konderak.

źródło: UM Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image