Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 22.02.2024, 06:57
Rozmowy z wiedźmami - wystawa Witolda Skrzypka.
Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy „Rozmowy z Wiedźmami” Witolda Skrzypka w Galerii „Pół żartem pół serio” w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej.

Kiedy - 24.02.2024 | Godz. 17:00 | wstęp wolny
Gdzie - Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej

Kuratorzy: Magdalena Leśnikowska, Karolina Glanowska, Krzysztof Kachel.
Czas trwania wystawy - 22.02—28.03.2024.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie muzyka na żywo.
Wstęp wolny.

O WYSTAWIE
Jest to kolejna artystyczna podróż poprzez światy, czas i wymiary. I w każdym z tych światów jest inny, mniejszy świat, w których nasz artysta przeżywa różnorakie przygody i spotyka przedziwne byty.
Centrum prac Witolda Skrzypka ponownie stanowi płeć piękna, jednak nie jest to jedna kobieta, a kilka Wiedźm, które stały się jego Muzami.
Wiedźmy Skrzypka zeszły z Babiej Góry i znalazłszy artystę wlatują mu wprost do umysłu szepcząc najstarsze zaklęcia, zapomniane słowa i symbole. Sztuka i magia stają się tu tożsame. Twórca jest tu w pewnym sensie narzędziem wyższej energii, która pozwala oglądać i uwieczniać siebie jako sztukę. I choć ograniczony wymiarem papieru, tak naprawdę format nie jest w stanie w żaden sposób ujarzmić tego kipiącego własnym życiem świata, który jest w nieustannym ruchu i niekończącej podróży.

O ARTYŚCIE
Urodzony w 01.04.1972 roku w Chorzowie — doktor sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne. Ukończył katowicką filię Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz w latach 1995/96 w École des Beaux–Arts w Saint–Étienne (Francja). W latach 1995/96 Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Przez wiele lat współpracował ze Śląską Wyższą Szkołą Informatyczno–Medyczną w Chorzowie, gdzie pełnił funkcję pełnomocnika kanclerza do spraw promocji uczelni oraz dziekana Wydziału Grafiki i Informatyki. Obecnie jako nauczyciel akademicki jest związany z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach.

Autor serii artykułów dla branży przemysłowej oraz uczestnik konferencji dotyczących projektowania m.in. dla Porta KMI (ostatnia publikacja dotycząca projektowania budownictwa pasywnego, a w szczególności projektowania drzwi pasywnych; ostatnia konferencja poświęcona ekologicznym trendom w budownictwie i wyposażeniu wnętrz na Politechnice Gdańskiej — temat wykładu „W zgodzie z przyrodą — budownictwo”; nadal Konsultant ds. możliwości wzorniczych nowej linii technologicznej w projekcie Technoporta; ostatni wykład dotyczący projektu Technoporta m.in.: Politechnika Śląska. Współudział w opracowaniu koncepcji wirtualnej przestrzeni wystawienniczo–promocyjnej dla Porta KMI. Ponadto współudział w opracowaniu interfejsów graficznych oprogramowania oraz obudowy dla urządzeń firmy Bombardier.
WYSTAWY ZBIOROWE

„Szkicownik” — wystawa szkicowników inspirowanych obrazem „Świat Krystyny”, zrealizowanych przez 100 uczestników projektu „Świat w obrazie” w 100. rocznicę urodzin Andrew Wyetha (1917–2017) — 3 wystawy w kraju i 1 w Ostrawie.
2019 | Wystawa zbiorowa w Związku Polskich Artystów Plastyków
 
WYSTAWY INDYWIDUALNE
2017 | Muzeum Historii Katowic o. Etnologii Miasta
„Rozmowy Oniryczne”
2019 | Muzeum Historii Katowic o. Teatralno–Filmowy
„Szafa Pani Twardowskiej”
2021 | Miejska Galeria Sztuki w Chorzowie
„Mechanizm Chimery: Gang Ludzi Kotów / rysunek i malarstwo”

REALIZACJE
Autor ilustracji oraz opracowań graficznych dla wielu książek, między innymi: „Architektura przemysłowa i zabytki techniki na Śląsku”, „Powstania śląskie 1919, 1920, 1921”, „Baśniowa Matematyka” oraz innych publikacji, często traktujących o historii Śląska i jego spuściźnie kulturowej.
W 1999 roku otrzymał wyróżnienie za najlepsze opracowanie, pod względem identyfikacji wizualnej, materiałów promocyjnych dla Europejskich Dni Kultury na Górnym Śląsku (wystawa: Paryż, Luwr).
Projektował materiały honoracyjne dla instytucji naukowych, w tym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach czy Polskiej Akademii Nauk.
W ramach współpracy z rozmaitymi podmiotami ze świata nauki i biznesu projektował elementy komunikacji wizualnej i graficzne rozwiązania z zakresu wzornictwa przemysłowego między innymi dla takich firm, jak: Bombardier, Pollena, Zakłady Naprawcze Przemysłu Węglowego „Remag”, PrINŻ S.A. Holding.
Jego wieloletnia współpraca z Planetarium Śląskim zaowocowała serią plakatów promujących, których projekty współtworzyli studenci pracujący pod jego kierunkiem w Pracowni Multimediów i Projektowania 3D.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image