Dodano dnia 07.05.2019, 12:43
Rusza budowa Centrum Kultury i Filmu im. Billy Wildera w Suchej Beskidzkiej

To historyczny dzień dla Suchej Beskidzkiej. Od dziś dotychczasowy parking zlokalizowany pomiędzy domem handlowym „Juhas”, a tzw. pasażem staje się wielkim placem budowy. Powstanie na nim nowoczesne Centrum Kultury i Filmu.

W kwietniu Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka rozstrzygnął przetarg nieograniczony na budowę Centrum Kultury i Filmu im. Billy′ego Wildera. Spośród pięciu wykonawców biorących udział w przetargu, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma WODPOL Sp. z o.o. z Żywca, która zobowiązała się do wykonania zamówienia za kwotę 23 135 110,65 zł brutto (po uwzględnieniu dokonanych przez Zamawiającego poprawek w kosztorysie). Zgodnie z warunkami przetargu inwestycja ma być ukończona do 30 października 2020 r. Umowa z wybranym wykonawcą została podpisana 10 kwietnia 2019 r.

W ramach tej, jak dotąd największej inwestycji suskiego samorządu, przy ulicy Mickiewicza, powstanie okazały obiekt użyteczności publicznej z parkingiem podziemnym, o łącznej kubaturze ok. 21 000 m3 i powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 3500 m2. W budynku znajdzie się sala widowiskowo-kinowa na 300 miejsc siedzących oraz pomieszczenia dla Miejskiego Ośrodka Kultury i Biblioteki suskiej.

Inwestycja jest dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 oraz z budżetu państwa.

W związku z rozpoczętą inwestycją parking zlokalizowany pomiędzy domem handlowym „Juhas”, a tzw. pasażem został zamknięty. W jego zastępstwie za kilka dni uruchomiony zostanie parking przy ulicy Andrzeja Szczepkowskiego (teren za pasażem handlowym)
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image
Na tej stronie