Dodano dnia 01.03.2023, 07:58
Spektakl teatralny „Dziewczynka z zapałkami” grupy „Street Art” dwukrotnie wystawiony w Centrum Kultury i Filmu
Grupa "Street Art" to stowarzyszenie, w szeregach której zrzeszeni są dzieci i młodzież z Suchej Beskidzkiej i okolic. W "Street Art" nie brakuje młodych muzyków, aktorów, wokalistów i tancerzy. Zróżnicowanie talentów pozwala na organizację ciekawych i inspirujących wydarzeń. Tym razem wzięto na warsztat jedną z najpopularniejszych baśni Hansa Christiana Andersena - "Dziewczynkę z zapałkami". 
Podopieczni Sylwii Kopacz, Agnieszki Mikołajek-Kraus i Edyty Kucak przedstawili na scenie historię Lusi, sieroty, która w świąteczny czas próbuje sprzedać zapałki, by zarobić na swoje utrzymanie. Tytułowa "Dziewczynka z zapałkami" to opowieść o wartościach, które w życiowej hierarchii każdego człowieka powinny stać wysoko. Wdzięczność, empatia, współczucie, miłość i nadzieja - baśń przypomina nam, czym tak naprawdę powinniśmy się kierować, a o czym często zapominamy, zajęci swoim życiem i codziennymi obowiązkami. Baśń, choć skierowana do dzieci, zawiera morał, z którym powinni się zmierzyć również dorośli. Z kolei zebrani na sali widzowie musieli się zmierzyć z emocjami, które w bezpośredni sposób przekazali występujący.

foto: Magdalena Górska
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image