Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 15.12.2023, 09:27
Spotkanie jubileuszowe Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
W piątek, 8 grudnia w Miejskiej Świetlicy Profilaktycznej odbyło się spotkanie jubileuszowe seniorów z naszego miasta zrzeszonych w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Miejsce uroczystości było nieprzypadkowe, gdyż placówka od wielu lat podejmuje liczne przedsięwzięcia na rzecz integracji pokoleń.

W Miejskiej Świetlicy Profilaktycznej idea integracji dzieci i młodzieży z seniorami zrodziła się w 2012 roku. Spotkania od początku stanowiły niepowtarzalną okazję do przekazywania doświadczeń najmłodszemu pokoleniu i dzieleniu się z nim swoją wiedzą. W Suchej Beskidzkiej o przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i aktywizowanie osób będących w jesieni życia aktywnie troszczy się Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, organizując liczne wycieczki, imprezy okolicznościowe, wyjazdy rehabilitacyjne oraz pomoc żywnościową.

Ważnym wydarzeniem w środowisku seniorów są coroczne spotkania jubileuszowe, na które zapraszani są członkowie PZERiI, którzy w danym roku świętują okrągłe lub godne uwagi rocznice urodzin. W roku 2023 obchodzili je: Anna Bednarz, Zofia Cholewa, Ryszard Cholewa, Bronisława Drozd, Stanisław Mazurek, Konstanty Fabia, Elżbieta Kumorek, Danuta Pęczek, Grażyna Skoryk, Teresa Sroka, Urszula Spisak, Krystyna Stanaszek, Teresa Steczek, Anna Trzop, Jerzy Wrotniak, Małgorzata Zembala, Andrzej Zembala. Wszystkim przybyłym ogromną niespodziankę sprawiły dzieci, będące wychowankami Miejskiej Świetlicy Profilaktycznej. Pod opieką wychowawców przygotowały dla seniorów ciekawy program artystyczny, okraszony muzyką. Na koniec występu nie mogło zabraknąć głośno odśpiewanych życzeń „Sto lat!”.

Po tym jak wybrzmiały ostatnie takty utworu, dzieci obdarowały swoich gości okazałymi różami oraz własnoręcznie wypieczonymi piernikami. Życzenia seniorom złożył również zaproszony na spotkanie Burmistrz Miasta Stanisław Lichosyt. Podkreślił, że swoją wiedzą, spostrzeżeniami i bogatym doświadczeniem życiowym mogą dzielić się z samorządem miasta, który jednocześnie wspiera podejmowane przez nich inicjatywy. Za okazywaną przez samorząd pomoc podziękowania złożyła Anna Rejowska, która 1 października została wybrana na przewodniczącą Zarządu Oddziału Rejonowego PZERiI w Suchej Beskidzkiej. Do Zarządu weszli również Andrzej Zembala, powołany na sekretarza i Zofia Kadela, mianowana skarbniczką.

Należy podkreślić, że uroczystość została dofinansowana ze środków Gminy Sucha Beskidzka w ramach zadania publicznego „Spotkanie integracyjne członków PZERiI z dziećmi z okazji jubileuszu".

źródło/zdjęcia: UM Sucha Beskidzka.
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj (kliknij w logo):
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image