Z OSTATNIEJ CHWILI
Lachowice: zderzenie dwóch pojazdów. Jedna osoba trafiła do szpitala / Strzeleckie emocje w Suchej Beskidzkiej. Klub „Czart” zaprasza na otwarty turniej / Operetkowa gala na Zamku Suskim. Wyjątkowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej już 26 czerwca / Groźne burze nad powiatem suskim. IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia / Sprawdź, gdzie zabraknie prądu w tym tygodniu! / Poważny wypadek w Skawicy. Droga DW957 całkowicie zablokowana! / Dawid Pająk nie zwalnia tempa. Kolejny międzynarodowy triumf pięściarza ze Stryszawy.
Dodano dnia 25.07.2025, 14:45
Spotkanie samorządowców w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej.
25 lipca 2025 r., z inicjatywy Starosty Suskiego, w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej odbyło się spotkanie z udziałem burmistrzów, wójtów oraz przedstawicieli gmin z terenu powiatu suskiego. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich.


Na zaproszenie starosty do Suchej Beskidzkiej przybyli:


  • Anna Mlost – Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionu UMWM,

  • Magdalena Łasak-Strutyńska – Zastępca Dyrektora ds. Programowania w Departamencie Rozwoju,

  • Robert Górecki – Zastępca Dyrektora ds. Inwestycji w Zarządzie Dróg Wojewódzkich.


Spotkanie poświęcone było kwestiom związanym z rozwojem regionalnym, w szczególności możliwościom pozyskiwania środków na budowę i modernizację sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz infrastrukturę rowerową. Szczególną uwagę poświęcono sprawie kontynuacji trasy VeloSkawa na odcinku Mucharz – Sucha Beskidzka oraz propozycji połączenia jej z trasą VeloRaba, co od dawna postulują lokalne samorządy.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego przedstawili zebranym wstępne informacje dotyczące przygotowywanych programów wsparcia dla inwestycji związanych z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną oraz ścieżkami rowerowymi. Włodarze gmin z kolei zasygnalizowali bariery formalne, które często utrudniają skuteczne aplikowanie o dostępne środki – wskazując m.in. na rozbieżności pomiędzy realnymi potrzebami gmin a kryteriami kwalifikacyjnymi.

Uczestnicy spotkania określili wspólny zakres współpracy w omawianych obszarach oraz wyrazili wolę kontynuacji dialogu i dalszych konsultacji. Zapowiedziano organizację kolejnych spotkań roboczych, które mają służyć wypracowaniu praktycznych rozwiązań oraz wspieraniu działań sprzyjających zrównoważonemu rozwojowi regionu.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.