Dodano dnia 01.12.2019, 12:16
Sucha Beskidzka: Cmentarz Choleryczny zyskał nowy i estetyczny wygląd

Zakończone zostały pracę związane z przebudową miejsca pamięci jakim jest Cmentarz Choleryczny w Suchej Beskidzkiej.

Zadanie to realizowane było przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Suskiej, wspierane w zakresie  organizacyjnym i technicznym przez Gminę Sucha Beskidzka, dzięki zawartemu w tym celu porozumieniu.

Zakres prac obejmował wykonanie robót przygotowawczych i ziemnych, budowę ogrodzenia z elementów kamiennych, wykonanie i montaż krzyża, wykonanie nawierzchni utwardzonych oraz montaż elementów małej architektury. Dzięki przeprowadzonym pracom, zaniedbane i nieco zapomniane miejsce zyskało nowy i estetyczny wygląd przypominając o zarazie, która nie ominęła Suchej w dziewiętnastym wieku.  Wykonawcą zadania był Zakład Komunalny z Suchej Beskidzkiej.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Suskiej pozyskało na ten cel dofinansowanie z funduszy europejskich za pośrednictwem LGD Podbabiogórze  w  wysokości 59.329 zł. Na pokrycie kosztów przedsięwzięcia do czasu rozliczenia i zrefundowania środków przez Urząd Marszałkowski gmina Sucha Beskidzka udzieliła Towarzystwu pożyczki w wysokości 75.986,68 złotych.Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image