Dodano dnia 15.09.2020, 20:35
Sucha Beskidzka: Do końca października powstanie profesjonalny skatepark
Miłośnicy ekwilibrystycznej jazdy na rowerach, deskorolkach i rolkach mogą już zacierać ręce. Do końca października na ul. Turystycznej (w bezpośrednim sąsiedztwie stopnia wodnego i kładki dla pieszych) powstanie profesjonalny skatepark.
Elementy małej architektury przy deptaku wzdłuż ulicy Mickiewicza nie są najlepszym, a tym bardziej najbezpieczniejszym miejscem do wykonywania niekiedy karkołomnych ewolucji na deskorolkach i hulajnogach, a już tym bardziej nie nadają się do urządzania rowerowych popisów. Amatorzy tego rodzaju urządzeń jeżdżących, których nie zadowala jedynie przemieszczanie się na nich i do pełni szczęścia potrzebują zastrzyku adrenaliny, między innymi właśnie w tym miejscu dają próbkę swoich niekiedy bardzo dużych umiejętności, ale niemniej stwarzając zagrożenie dla siebie i pieszych.

Potrzeby te już kilkanaście miesięcy temu dostrzegł Burmistrza Suchej Beskidzkiej. Uznał, że warto stworzyć odpowiednie i bezpieczne warunki do uprawiania tego rodzaju sportu i podjął  decyzję o budowie skateparku. Jednocześnie, by obiekt, a konkretnie dobiegające z niego odgłosy, nie były zbyt uciążliwe dla okolicznych mieszkańców postanowił, że ten powstanie z jednej strony blisko centrum miasta, ale i w odpowiedniej odległości od zabudowań mieszkalnych. Wybór padł na działkę przy ul. Turystycznej, do której dzięki pobliskiej kładce dla pieszych można szybko dotrzeć z suskich osiedli.

W ubiegłym roku za kwotę niemal 88,6 tys. zł utwardzono plac o powierzchni 450 m2 i położono na nim nawierzchnię asfaltową. Montaż urządzeń zaplanowano 2020 rok. Złożony przez Gminę do Urzędu Marszałkowskiego wniosek w ramach programu „Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa 2020” został rozpatrzony pozytywnie. Dzięki temu Sucha Beskidzka otrzymała dotację w kwocie 98 620 zł, a sama z własnego budżetu wyłożyła kwotę 82 732,43 zł. Budowa skateparku kosztować będzie bowiem 181 352,43 zł. Taką ofertę złożyła krakowska firma Techramps Sp. z o.o. Sp.k.. Była ona jedyną firmą, która stanęła do przetargu. Kilka dni temu Gmina przekazała wykonawcy robót plac budowy. 

Zgodnie z umową Techramps ma wykonać i zamontować na terenie skateparku bank ramp, quater pipe, funbox z grindboxem 1/3 i poręczą 2/3 i ławkę oraz zestawu urządzeń (drążków, drabinek) do ćwiczeń gimnastycznych. Skatepark ma być gotowy do końca października. Jego wykonawca dał pięcioletnią gwarancję.  
A o tym, że budowa skateparku była trafionym pomysłem najlepiej świadczy fakt, iż już teraz na wyasfaltowanym placu miłośnicy jazdy na rolkach, deskorolkach, rowerach i hulajnogach ustawili prowizoryczne przeszkody. Gdy skatepark będzie gotowy zyskają jeszcze większe możliwości i będą mogli w pełni zademonstrowć posiadane umiejętności.

źródło: UM Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image