Dodano dnia 09.08.2019, 10:23
Sucha Beskidzka: Już w niedzielę koncert Marimbazzi Duo

W ramach 7. Festiwalu Muzyki EMANACJE już w najbliższą niedzielę 11 sierpnia o godz. 19.00 w Sali Rycerskiej suskiego zamku będzie można wysłuchać niecodziennego koncertu MARIMBAZZI DUO, wykonywanego na rzadko spotykanych instrumentach.

Duet Marimbazzi to zespół składający się z dwóch młodych i utalentowanych perkusistów - Pawła Dyyaka oraz Jakuba Kołodziejczyka, których łączy pasja do muzyki. Ich współpraca rozpoczęła się w 2015 roku. Z czasem praca artystów zaczęła przynosić pożądane przez nich efekty w postaci zdobycia wielu nagród na rozmaitych konkursach. Dzięki tym osiągnięciom byli oni w stanie nagrać swoją debiutancka płytę.

Program koncertu tworzą m.in. takie utwory jak: Emmanuel Sejourne – Losa, Jan Freicher – Głębia Gołębia, David Friedman/Dave Samuels – Carousel, Johann Gottfried Walther – Concerto del Signor Meck, Anna Ignatowicz-Glińska – Passacaglia zaaranżowane na dwie marimby. Technika gry artystów stoi na bardzo zaawansowanym poziomie, dzięki czemu posiadają oni szeroki wachlarz umiejętności i potrafią się odnaleźć zarówno w repertuarze klasycznym, jazzowym, współczesnym oraz awangardowym. Marimbazzi duo dzięki swojemu niepowtarzalnemu brzmieniu oprócz zaproszeń na wiele istotnych wydarzeń kulturalnych w Polsce oraz zdobycia wielu nagród na rozmaitych konkursach, miało zaszczyt otrzymać stypendium polskiego Ministra Kultury za całokształt swoich osiągnięć w latach 2016/2017.

Marimba  to instrument pochodzący  z Afryki, podobnie jak fortepian posiada klawiaturę, ale składa się ze sztabek drewnianych, w które uderza się pałkami. Najbardziej popularną odmianą instrumentu jest marimba pięciooktawowa.

Koncert Maribazzi Duo w Suchej Beskidzkiej to jedno z kilkudziesięciu wydarzeń wpisanych w program 7. Festiwalu Muzyki Emanacje, organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w 35 małopolskich miejscowościach.

Wstęp wolny.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image