Dodano dnia 25.07.2020, 07:38
Sucha Beskidzka: Już wkrótce place zabaw będą dostępne dla dzieci
Od 27 lipca w Suchej Beskidzkiej będzie można korzystać z urządzeń zlokalizowanych na placach zabaw, które posiadają nawierzchnię trawiastą oraz siłowni plenerowej. Niestety, z uwagi na brak możliwości częstej wymiany piasku i jego odpowiedniej dezynfekcji, urządzenia na placach o podłożu piaszczystym oraz piaskownice w dalszym ciągu będą wyłączone z użytkowania.
Jednocześnie Urząd Miasta w Suchej Beskidzkiej przypomina, że korzystający z urządzeń zabawowych zobowiązani są do zachowania rygoru sanitarnego. Uczestnikiem placu zabaw może być tylko dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych, a w razie gorszego samopoczucia należy niezwłocznie przerwać pobyt na placu. Opiekunowie powinni zachować dystans społeczny wynoszący co najmniej 2 m. W przypadku braku możliwości zachowania odpowiedniej odległości,  z uwagi na liczbę osób przebywających na terenie obiektu, zaleca się rezygnację z zabawy lub jej kontynuację w późniejszym czasie. Należy bezwzględnie pamiętać o higienie rąk dziecka -  w tym celu opiekunowie powinni być wyposażeni w chusteczki, a także w miarę możliwości środki dezynfekujące.

- Administrator obiektu nie ma możliwości kontrolowania liczby przebywających osób oraz dezynfekcji urządzeń po każdym  użyciu, dlatego też apelujemy do rodziców i opiekunów o odpowiedzialne zachowanie i rozwagę, aby zabawa była przede wszystkim bezpieczna - mówi  Marta Cholewa-Janoszek z suskiego Urzędu Miasta.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image