Dodano dnia 10.02.2018, 17:05
Sucha Beskidzka: Konkurs Wiedzy Pożarniczej

W Suchej Beskidzkiej wyłoniono laureatów gminnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Eliminacje gminne konkursu ogólnopolskiego „Młodzież zapobiega pożarom przeprowadzono w jednostce OSP Sucha Beskidzka – Błądzonka. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

12 uczniów -  laureatów do etapu gminnego eliminacji wyłoniono z eliminacji przeprowadzonych w szkołach. W kolejnym etapie młodzież rywalizowała w dwóch kategoriach wiekowych (10-13 lat) i (14-16 lat).

Po części pisemnej tj. rozwiązaniu testu 3 najlepszych odpowiadało na pytania ustne. W ten sposób wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii młodszej udział wzięło 5 uczestników (1 uczeń nie dotarł z powodu choroby).  

Pierwsze miejsce zajął Sebastian Laskoś z SP nr 1, a drugie Aleksandra Warta z SP nr 1. Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Manik również  z SP nr 1.

Wśród uczniów ze starszej grupy wiekowej największą wiedzą wykazał się Michał Hajdyła SP nr 1. Drugie miejsce przypadło w udziale Karolowi Bojęsiowi SP nr 2, a trzecie Oliwii Gąsiorowskiej ze SP nr 1.

Nagrody dla uczestników turnieju ufundował  Burmistrza Miasta Stanisław Lichosyt. Laureaci dwóch pierwszych miejsc z każdej z kategorii automatycznie przechodzą do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej, które zostanie przeprowadzony w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej w dniu 23 marca 2018 r.

źródło: UM Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image