Dodano dnia 19.10.2021, 09:38
Sucha Beskidzka: Modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 na ukończeniu
Jeszcze w tym miesiącu zakończy się modernizacja boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej. Realizowane przez samorząd prace są już mocno zaawansowane.
Dzięki przebudowie boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 nasze miasto wzbogaci się o kolejny nowoczesny i bezpieczny obiekt sportowy, poprawiając stan ogólnodostępnej infrastruktury sportowej, służącej szczególnie dzieciom i młodzieży. W ten sposób młodzi mieszkańcy będą mieli jeszcze lepsze warunki do rozwijania swoich talentów.  

Dotychczas boisko przy Szkole Podstawowej nr 1 posiadało nawierzchnię asfaltową. Zastąpiono ją poliuretanową, na której po zakończeniu prac wykończeniowych zostaną zamontowane bramki do piłki nożnej, kosze do gry w koszykówkę, a także możliwe będzie uprawianie siatkówki. W ramach inwestycji ułożono już ciągi piesze wykonane z kostki brukowej. Na wolnej przestrzeni powstały trawniki, które sprawiają, że obecnie teren stał się bardziej przyjazny środowisku, a przy tym poprawiła się jego estetyka.

Zgodnie z umową zawartą przez Burmistrza Miasta z Zakładem Komunalnym w Suchej Beskidzkiej zadanie ma się zakończyć się do 29 października bieżącego roku, a jego koszt wynosi prawie 235 tys. zł, z których 109,8 tys. zł to dotacja pozyskana przez Miasto z budżetu województwa małopolskiego w ramach projektu Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa - MIRS”, zakładającego poprawę jakości życia mieszkańców Małopolski w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji. 

źródło: UM Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image