Dodano dnia 10.07.2019, 11:15
Sucha Beskidzka: Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych
Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace związane z modernizacją drogi dojazdowej do gruntów rolnych położonych przy ul. Podksięże (Beblikówka). Złożony przez Burmistrza Miasta do Zarządu Wojewódzka Małopolskiego wniosek o dofinansowanie remontu drogi prowadzącej do tych gruntów został pozytywnie oceniony i uzyskał dofinansowanie w formie dotacji celowej w wysokości 30.000 złotych.
W ramach zadania istniejąca droga do osiedla Beblikówka zostanie poszerzona z wykonaniem nowej nawierzchni asfaltowej  na odcinku 380 mb. Zakres prac obejmuje również umocnienie skarpy płytami jomb na odcinku ok 100 m, utwardzenie poboczy destruktem bitumicznym oraz regulacje odwodnienia poprzecznego.
Planowana do modernizacji inwestycja drogowa nie tylko ułatwi dojazd do gruntów rolnych, ale wpłynie również bezpośrednio na jakość życia mieszkańców. Koszt zadania stanowi kwotę 129.992,98 zł i pokryty zostanie z pozyskanej dotacji oraz budżetu Gminy Sucha Beskidzka.

Wykonawcą zadania jest Firma EKOSTSTEM Krzysztof Żurek z Suchej Beskidzkiej. Przedmiotowe roboty mają zostać wykonane do końca września br.

źródło: UM Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image