Dodano dnia 04.10.2018, 12:14
Sucha Beskidzka: Nie będzie debaty kandydatów na Burmistrza Miasta
Od kilku dni w Suchej Beskidzkiej mówiło się o tym, że może odbyć się debata kandydatów na Radnych oraz przede wszystkim kandydatów na Burmistrza, czyli Stanisława Lichosyta oraz Jacka Stopy. Zaproszenie do debaty wystosował komitet reprezentujący obecnego Burmistrza. Opozycja jednak odmówiła.
""Komitet Wyborczy Wyborców „Samorządni” wraz ze swoim kandydatem na Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka - Stanisławem Lichosytem, zaprasza kandydatów na radnych oraz Burmistrza Miasta z KWW „Nowe Oblicze Suchej” na debatę przedwyborczą, która powinna odbyć się przed zbliżającymi się 21 października br. wyborami samorządowymi." - czytamy w zaproszeniu "Samorządnych".

"Podczas tejże debaty w obecności mieszkańców Suchej Beskidzkiej oraz kamer rejestrujących, omówimy kwestie istotne dla naszego miasta i mieszkańców. Przybliżymy wyborcom sylwetki kandydatów i ich dotychczasowe osiągnięcia, które miałyby gwarantować sprawne zarządzanie miastem. Najważniejszą częścią debaty będzie dyskusja kandydatów na najważniejszy urząd w naszym mieście i przedstawienie ich zamierzeń, propozycji oraz kierunków dalszego rozwoju Suchej Beskidzkiej. Kandydaci na Burmistrza Miasta będą również odpowiadać na pytania zadawane przez obecnych na sali mieszkańców. Debata połączona ze spotkaniem z wyborcami powinna być transmitowana i dostępna za pomocą portali internetowych, a bezstronność i porządek podczas oficjalnej prezentacji kandydatów winien zapewnić uzgodniony przez obie strony, niezależny prowadzący. Na miejsce debaty proponujemy Salę Rycerską suskiego zamku, nie mniej jednak w razie jakichkolwiek wątpliwości ze strony Waszego komitetu, jesteśmy otwarci na inne propozycję miejsca spotkania.
Mamy nadzieję , że tym razem nie zabraknie odwagi do bezpośredniego spotkania i otwartej z udziałem publiczności, poważnej dyskusji o najważniejszych i najtrudniejszych problemach, z którymi przyjdzie zmierzyć się wybranemu w wolnych wyborach Burmistrzowi Miasta oraz radnym RM nowej kadencji.
Ze względów organizacyjnych, w tym konieczności powiadomienia mieszkańców z odpowiednim wyprzedzeniem, oczekujemy merytorycznej i konkretnej odpowiedzi w nieprzekraczalnym terminie do dnia 04 października 2018 roku.".

Komitet Wyborczy Wyborców "Nowe Oblicze Suchej" nie przyjął jednak zaproszenia. Pełnomocnik tego komitetu Anna Szczotka odpowiedziała na inicjatywę debaty negatywnie. Całość odpowiedzi publikujemy poniżej:"Sarmorządni" odpowiedzieli na odrzucone zaproszenie, podkreślając brak odwagi kontrkandydata do publicznej debaty na tematy związane z przyszłością miasta. Podkreślili również, że zastępcza forma debaty, jest równie niepoważna jak powyższe wymówki, bowiem mieszkańcy nie będą mieli pewności, kto tak naprawdę odpowiada na ich pytania. Całość odpowiedzi poniżej:
Zatem debaty publicznej nie będzie i wspólnego spotkania z mieszkańcami, które byłoby z pewnością dużym wydarzeniem w mieście powiatowym i dałoby możliwość do bezpośredniej konfrontacji planów na rozwój miasta. Taka debata odbyła się na przykład w Wadowicach. Szkoda, bo w tej całej "rozgrywce", naszym zdaniem, najważniejsi są mieszkańcy i bezpośredni kontakt z nimi.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image