Dodano dnia 02.12.2017, 09:25
Sucha Beskidzka: Ogłoszono drugi przetarg na wykonanie sygnalizacji świetlnej

Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ulicami Turystyczna i Zasypnica w Suchej Beskidzkiej ma zostać zamontowana sygnalizacja świetlna. Pierwszy przetarg na jej budowę unieważniono, gdyż złożona przez firmę oferta była za droga.

W październiku 2017 r. został ogłoszony przetarg nieograniczony na wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ulicami Turystyczna i Zasypnica. Zgodnie z wymaganiami Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie zadanie zostało poszerzone o wykonanie zatoki autobusowej.

Do upływu wyznaczonego terminu wpłynęła jedna oferta, której cena brutto wynosząca 499 930,25 zł znacznie przewyższyła kwotę, jaką Gmina zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W związku z tym w dniu 14 listopada 2017 r. postępowanie przetargowe zostało unieważnione na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.

W dniu 17 listopada 2017 r. został ogłoszony drugi przetarg nieograniczony, a termin składania ofert upływa 4 grudnia 2017 r. Z zakresu zadania została wyłączona zatoka autobusowa, której wykonanie Burmistrz Miasta zlecił Zakładowi Komunalnemu za kwotę 51 560,69 zł.

Inwestycja jest realizowana w porozumieniu z Województwem Małopolskim w ramach tzw. inicjatywy samorządowej. Udział finansowy Województwa wynosi 125 000,00 zł.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image