Dodano dnia 13.01.2021, 15:49
Sucha Beskidzka: Przebudowano schody terenowe
Ponad 65 tys. zł przeznaczono z budżetu Miasta Sucha Beskidzka na przebudowę schodów terenowych łączących ulicę Armii Krajowej z ulicą 29 Stycznia.
Gdyby nie schody terenowe mieszkańcy tej części miasta aby dostać się do centrum Suchej Beskidzkiej musieliby nadkładać co najmniej kilkaset metrów. W ostatnich latach Miasto sukcesywnie modernizowało kolejne odcinki schodów, nadając im nie tylko nowoczesny wygląd, ale przede wszystkim poprawiając ich funkcjonalność i podnosząc bezpieczeństwo korzystających z nich.   

Niedawno Burmistrz Miasta zlecił firmie Ekosystem z Suchej Beskidzkiej przebudowę odcinka pomiędzy ul. 29 Stycznia, a ul. Armii Krajowej. Położone na nim płyty betonowe były już nie tylko zużyte, ale także zdeformowane. Zostały one rozebrane, a w ich miejscu wykonano z kostki brukowej nowe stopnie, które są dopasowane do ukształtowania terenu i spełniają normy bezpieczeństwa. Przebudowa tego 120 metrowego odcinka ciągu komunikacyjnego, zgodnie z umową kosztowała 47 983,79 zł.

Ponadto na odcinku 140 metrów zamontowano barierę, która ułatwia podchodzenie pod wzniesienie i schodzenie z niego osobom starszym i innym mającym trudności z poruszaniem się. Będzie także przydatna w trakcie niekorzystnych warunków pogodowych, a w szczególności zimą. Koszt montażu bariery wyniósł 17 300,00 zł.

źródło: UM Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image