Dodano dnia 09.09.2021, 14:19
Sucha Beskidzka: Sanepid zamknął lokal z kebabem
Cieszący się ogromnym zainteresowaniem klientów lokal przy ulicy Handlowej w Suchej Beskidzkiej został zamknięty. Kontrola sanepidu wykazała, że nie były tam przestrzeganie przepisy sanitarne.
3 września pracownicy PSSE w Suchej Beskidzkiej zgodnie z planem kontroli, jaki jest ustalany na każdy rok kalendarzowy dla obiektów żywienia zbiorowego, przeprowadzili kontrolę lokalu gastronomicznego przy ulicy Handlowej w Suchej Beskidzkiej.
Wyniki tej kontroli już w dniu jej przeprowadzenia skutkowały zamknięciem natychmiastowym lokalu. Została wydana decyzja administracyjna z trybem natychmiastowego jej wykonania. 

- Przyczyną zamknięcia lokalu był niewłaściwy stan sanitarno-higieniczny zakładu, który zagrażał bezpośrednio zdrowiu i życiu konsumentów korzystających z usług lokalu. Poważne uchybienia natury sanitarnej oraz porządkowej spowodowały, że aby doprowadzić lokal do właściwego stanu, należało ograniczyć jego działalność do czasu przeprowadzenia gruntownych czynności porządkowych i deratyzacyjnych. Aby lokal został ponownie otwarty, prowadzący zakład musi doprowadzić do należytego stanu porządkowego zakładu oraz procesy produkcji potraw prowadzić w należytych warunkach higienicznych - informuje Agata Trojanowska-Meller Kierownik Sekcji Nadzoru Higieny Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suchej Beskidzkiej.