Dodano dnia 08.09.2019, 14:05
Sucha Beskidzka: Trwa remont zabytkowej oranżerii

W sierpniu rozpoczął się kolejny etap remontu oranżerii wchodzącej w skład zespołu zamkowo-parkowego w Suchej Beskidzkiej. Jest to kontynuacja przeprowadzonych w ubiegłym roku prac zabezpieczających przy zabytkowym obiekcie.

Zamówienie publiczne na wykonanie drugiego etapu prac remontowych w oranżerii zlokalizowanej na terenie zespołu zamkowo-parkowego prowadzone było w trybie przetargu nieograniczonego. W wyznaczonym terminie wpłynęła jedna oferta, której cena wynosiła 408 882,01 zł. W wyniku rozstrzygnięcia przetargu w dniu 5 sierpnia 2019 r. oferta złożona przez firmę WM Renowacje Jarosław Woźniak, Sławomir Woźniak s.c. z Krakowa została zaakceptowana. Umowa z wybranym wykonawcą została zawarta 7 sierpnia 2019 r.

Zakres zadania obejmuje zabezpieczenie i wzmocnienie posadowienia budynku poprzez wykonanie układu mikropali metodą iniekcyjną, drenażu oraz zewnętrznej hydroizolacji pionowej ścian fundamentowych. Termin wykonania robót upływa 15 listopada 2019 r. Na realizację zadania Gmina Sucha Beskidzka pozyskała z budżetu Województwa Małopolskiego dotację celową w kwocie 130 000 zł, pozostałe środki pochodzą z dochodów własnych Gminy.

Ponadto jeszcze w tym roku wykonany zostanie również remont 11 wieżyczek zlokalizowanych na dachu budynku. Wymagają one odbudowy i pokrycia blachą tytanową. Szacowany koszt tych prac to 75 tys. zł. Kwota ta została zabezpieczona w budżecie gminy.   

Kolejne etapy prac remontowych przy obiekcie oranżerii będą związane z planowanym zagospodarowaniem budynku, w którym w nawiązaniu do historycznej funkcji znajdować się będzie całoroczny ogród roślin egzotycznych, ze stylową  kawiarnią, z widokiem na park zamkowy.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image