Dodano dnia 04.05.2021, 18:36
Suska Grupa WOPR szkoli ratowników
Trenerzy Uczniowskiego Klubu Sportowego Jasień Sucha Beskidzka Łukasz Miklusiak i Piotr Staszak bardzo dużo uwagi przykładają nie tylko do szkolenia zawodników i uczenia dzieci oraz młodzieży pływania, ale również troszczą się o podnoszenie poziomu bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. Powołali Suską Grupę Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, która jest jednym z oddziałów zduńskowolskiego WOPR.
Suski WOPR świadczy nie tylko kompleksową obsługę ratowniczą na terenie Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej, ale również prowadzi kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP), resuscytacji KPP, ratowników oraz kursy umożliwiające uzyskanie patentów motorowodnych.

Zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy pozwala na uzyskanie tytułu „Ratownika” i tym samym uzyskanie najwyższego możliwego stopnia przeszkolenia w zakresie ratownictwa, który jest dostępny dla osób nieposiadających wykształcenia medycznego. Taki kurs został zorganizowany przez Suską Grupę WOPR w kwietniu. Zajęcia teoretyczne w wymiarze 25 godzin odbyły się online. Natomiast ćwiczenia praktyczne realizowane były poprzez system symulacji medycznych, które obejmują prowadzenie szkoleń w warunkach zbliżonych do tych spotykanych na miejscu zdarzenia, gdzie pojawia się stres, trudne warunki terenowe, pogodowe oraz sytuacje z utrudnionym dostępem do osoby poszkodowanej.

Najbliższe plany suskiego WOPR to kurs ratownika wodnego oraz patent na sternika motorowodnego.

źródło: UM Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image