Z OSTATNIEJ CHWILI
Bezpłatne warsztaty dla dzieci podczas TKB w Makowie Podhalańskim. Przed nami kolejne kreatywne spotkania / Nie żyje Józef Hulka. Odszedł wybitny twórca ludowy i Honorowy Ambasador Beskidzkiej Kultury / Zdarzenie drogowe w Gilowicach. Utrudnienia w ruchu / Zderzenie pojazdów w Budzowie. Utrudnienia w ruchu / Nowy rozdział w historii Chabówki. Powstaje Fundacja, która ocali kolejowe dziedzictwo / IMGW ostrzega przed upałem. W powiecie suskim temperatura sięgnie 30°C / Tłumy, muzyka i wyjątkowa atmosfera. Tak rozpoczął się 63. Tydzień Kultury Beskidzkiej / Piknik Strażacki z KSRG OSP Krzeszów. Była zabawa i wspólne wsparcie dla OSP / 3 proc. podwyżki dla strażaków PSP? Związki chcą 15 proc. Trwają negocjacje / Tragiczne zdarzenie w sąsiednim powiecie. Nie żyje 67-letnia kobieta / Bezpłatne ogrodzenia elektryczne dla pszczelarzy z Małopolski. RDOŚ pomaga chronić pasieki przed niedźwiedziami
Dodano dnia 27.04.2026, 08:05
Suska Majówka 2026 – sportowa rywalizacja i pasja na strzelnicy w Suchej Beskidzkiej.

Już 3 maja 2026 roku mieszkańcy Suchej Beskidzkiej oraz okolic będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu sportowym. „Suska Majówka” to otwarte zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza, które połączą sportową rywalizację z integracją lokalnej społeczności.


Organizatorem wydarzenia jest Liga Obrony Kraju – Zarząd Powiatowy w Suchej Beskidzkiej. Zawody mają charakter otwarty, co oznacza, że udział mogą wziąć zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. To doskonała okazja, by spróbować swoich sił w strzelectwie sportowym lub sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji z innymi pasjonatami.

Celem wydarzenia jest nie tylko wyłonienie najlepszego zawodnika, ale także popularyzacja tej dyscypliny sportu, rozwijanie ducha zdrowej rywalizacji oraz integracja środowiska strzeleckiego.

Zawody odbędą się w niedzielę, 3 maja, w godzinach 10:00–13:00 na strzelnicy sportowej LOK przy ul. Makowskiej (teren dawnego kamieniołomu Jasnochowa).

Rywalizacja prowadzona będzie w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, junior oraz senior.



Na najlepszych uczestników czekają puchary za miejsca I–III oraz dyplomy dla zawodników z miejsc I–V. Fundatorami nagród są Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka oraz Liga Obrony Kraju.

„Suska Majówka” to nie tylko zawody, ale także okazja do spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Wydarzenie sprzyja budowaniu relacji i promowaniu aktywnego stylu życia wśród mieszkańców regionu.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału oraz kibicowania. Początek maja w Suchej Beskidzkiej zapowiada się wyjątkowo aktywnie – to idealny sposób na spędzenie majówki w sportowej atmosferze.

za: LOK Sucha Beskidzka. 




Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.