Dodano dnia 10.09.2021, 08:24
Susko Muzyka z główną nagrodą w konkursie "Kultura i Folklor Podbabiogórza"
Ciężka praca, pasja, ale przede wszystkim autentyczność i prawdziwe zamiłowanie do folkloru to cechy, które charakteryzują muzyków regionalnych działających w zespołach prowadzonych przy Centrum Kultury i Filmu. Dzięki nim sięgają po liczne nagrody na konkursach oraz przeglądach regionalnych i ogólnopolskich. Bogatą kolekcję powiększyli o kolejną, uzyskaną w prestiżowym konkursie.
Muzycy wywodzący się z Zespołu Regionalnego Mała Ziemia Suska -jak sami mówią- spotkali się spontanicznie. Przywdziali stroje ludowe, wzięli instrumenty i wybrali się na Magurkę. Korzystając z przychylności pogody i nie podpierając się żadnym scenariuszem zarejestrowali materiał filmowy, który pod szyldem Susko Muzyka wysłali na ósmą edycję konkursu „Kultura i Folklor Podbabiogórza”, przeprowadzany rokrocznie przez Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Podbabiogórze”. Jego celem jest ochrona tradycji folkloru podbabiogórskiego, kultywowanie i poszanowanie dziedzictwa Podbabiogórza, zaszczepienie szacunku i umiłowania kultury ludowej, a także stworzenie możliwości artystycznej konfrontacji i wymiany doświadczeń. Jurzorzy tegorocznej edycji konkursu byli pod ogromnym wrażeniem programu jaki wykonała Susko Muzyka i przyznali zespołowi I miejsce.

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się dzisiaj (10 września) o godz. 15.00 w Sali Rycerskiej Suskiego Zamku. Urząd Miasta w Suchej Beskidzkiej zaprasza do udziału w ceremonii i wysłuchaniu koncertu uczestników konkursu.

Wyniki konkursu:
I miejsce - Susko Muzyka
I miejsce - Zespół Regionalny „Juzyna” z Zawoi
II miejsce - Stowarzyszenie Zembrzyckie Koło Gospodyń „Mioduszyna”
II miejsce - Babiogórzanie – Polana Makowska
III miejsce - Zespół Regionalny „Budzowskie Kliszczaki”
III miejsce - Gminny Zespół Regionalny „Gronie” z Łętowni
Wyróżnienie - Kapela spod Jałowca
Wyróżnienie - Stowarzyszenie Gospodyń „Sidzinianki” w Sidzinie
Wyróżnienie - Grupa Regionalna „Biesiada” z Jordanowa

źródło: UM Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image