Dodano dnia 10.08.2018, 13:30
Święto muzyki klasycznej w murach suskiego zamku

W zamkowej sali rycerskiej w Suchej Beskidzkiej odbył się koncert Airis String Quartet w ramach prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Emanacje 2018. Podczas wydarzenia zebrana publiczność mogła wysłuchać światowego prawykonania utworu „Inspiracje” skomponowanego przez Miłosza Bembinowa.

Szósta edycja Festiwalu Emanacje jest wyjątkowa pod wieloma względami. Przede wszystkim przyłączono się do narodowego świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To również rok, w którym celebrujemy 85 urodziny Krzysztofa Pendereckiego.

Przed suską publicznością zaprezentował się Airis String Quartet, który został założony w 2008 roku przez absolwentki Akademii Muzycznej w Krakowie. Zespół bardzo chętnie sięga po bardzo szeroki i różnorodny repertuar, jednak specjalizuje się w wykonawstwie muzyki XX i XXI wieku.
Współcześni kompozytorzy bardzo często powierzają im prawykonania swoich utworów i nie inaczej było tym razem.
W sali rycerskiej suskiego zamku rozbrzmiało światowe prawykonanie utworu Inspiracje kompozytora Milosza Bembinowa, który obecny był na koncercie.

W ramach festiwalu zaplanowano 40 koncertów, które odbywać się będą do 9 września 2018 r. Ostatni z koncertów odbędzie się w Lusławicach w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, które jest inicjatorem i organizatorem Festiwalu.SnS
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image