Dodano dnia 11.10.2017, 10:30
Tiry nadal chcą dojechać do Stryszawy przez Błądzonkę

Jak jeszcze oznakować drogę, żeby kierowcy tirów jakąc ulicą Błądzonka w Suchej Beskidzkiej, nie próbowali dojechać nią do Stryszawy?

Problem tirów, które wąskimi dróżkami przez Błądzonkę, próbują dojechać do Stryszawy znany jest od dawna. Kierowca tira jadąc od strony Wadowic skręca w kierunku Błądzonki, by najkrótszą drogą wyznaczoną przez nawigację, dojechać do Stryszawy. Kierowcy nie zwracają uwagi na stojące przy drodze znaki, tylko ślepo wierzą nawigacji, która w tym przypadku zapędza ich w kozi róg. Końcowy efekt takiego wyczynu jest taki, że tir na drodze blokuje się i kierowca ciężarówki musi się nieźle natrudzić żeby zawrócić swój pojazd.

Kilka miesięcy temu na wniosek suskiego radnego Janusza Siwica, w rejonie mostu na ulicy Beniowskiego postawiony dodatkowy znak, informujący o możliwości skrętu w lewo na drogę wojewódzką prowadzącą w kierunku Żywca.

Jak widać dodatkowy znak dla niektórych kierowców to jeszcze za mało i nadal próbują przez Błądzonkę dojechać do Stryszawy.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image