Dodano dnia 30.01.2023, 14:38
Uczniowie Ogniska Muzycznego oraz Miejski Chór „Jasień” zakolędowali w sali widowiskowej
Znakomitych koncertów mieli okazję wysłuchać widzowie zebrani w ubiegłą sobotę 21 stycznia w sali widowiskowej w suskim Centrum Kultury i Filmu! Wszystko za sprawą uczniów Ogniska Muzycznego "Allegro" oraz Miejskiego Chóru "Jasień".
Działający przy Centrum Kultury i Filmu Chór "Jasień" oraz Koło Muzyczne "Allegro" to grupy muzyczne, które na co dzień ćwiczą pod okiem Pani Małgorzaty Kubieniec. Styczniowy okres kolędniczy to jak zawsze doskonała okazja do zaprezentowania publiczności przygotowanego repertuaru złożonego z najpiękniejszych polskich kolęd oraz pastorałek.

W sobotnie popołudnie jako pierwsi na scenie zaprezentowali się uczniowie Ogniska Muzycznego "Allegro": Gimauari Chudyba, Emilia Łoboz, Laura Rusin, Patrycja Kleszcz, Justyna Łaciak, Aleksandra Łaciak, Adela Kaczmarczyk, Szymon Świerkosz, Martyna Bucała, Szymon Miklaszewski, Julia Bekas, Amelia Klimasara, Magdalena Bednarz, Mateusz Front oraz Martyna Kurdas. W czasie koncertu uczniowie wykonywali polskie kolędy oraz popularne piosenki świąteczne prezentując tym samy zdobyte w czasie cotygodniowych zajęć umiejętności wokalne oraz w grze na fortepianie i akordeonie. Na zakończenie koncertu nie zabrakło również muzycznych życzeń i gromkiego "Sto lat" zaśpiewanego dla obchodzących w tamtejszy weekend swoje święto babć i dziadków.

Z kolei wieczorem o godz. 18:00 na scenie mogliśmy zobaczyć Miejski Chór "Jasień", który również wykonał najpopularniejsze kolędy i pastorałki. Przez ponad godzinę w sali widowiskowej Centrum Kultury i Filmu wybrzmiewała radosna kolęda, którą czterogłosowy chór wykonywał to raz a cappella, to z towarzyszeniem fortepianu. Wspólne kolędowanie uświetnił występ skrzypaczki - Emilii Trojanowskiej, a także popisy solistów suskiego chóru - Magdaleny Bednarz i Mateusza Fronta. Sobotni koncert poprowadzili członkowie chóru w konferansjerskim duecie - Elżbieta Fidelus i Edward Sochacki - przybliżając publiczności ciekawostki dotyczące kolęd i rodzimych tradycji kolędnicznych, a także kulisy pracy chóru i muzyczne anegdoty.

Oba koncerty stały na bardzo wysokim poziomie, prezentując wzorowe przygotowanie i umiejętności sceniczne. W pierwszym nie zabrakło debiutantów, którzy zaprezentowali się poziomem na równi z bardziej doświadczonymi uczniami.

źródło: CKiF w Suchej Beskidzkiej

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image