Dodano dnia 04.10.2019, 09:32
Uczniowie z ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej na wycieczce zawodoznawczej

W dniach 25-26.09.2019 grupa uczniów z klas maturalnych ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej przebywała (pod opieką D. Uznańskiej, M. Talagi i W. Grzegorczyka) w Chemnitz na wycieczce zawodoznawczej „JOB Camp”.

Do Niemiec uczniowie udali się na zaproszenie organizatorów tj. J-Team i Izby Rzemieślniczej IHK Chemnitz. Młodzież zwiedziła tamtejsze nowoczesne pracownie i warsztaty. Uczniowie trenowali swoją znajomość języka niemieckiego podczas interesujących rozmów z pracodawcami z regionu. Wyjazd stał się okazją zwiedzenia czołowych firm w regionie z branży mechatronicznej, mechanicznej, elektronicznej i informatycznej.

Dzięki zakładom SITEC, Aumann, VW Motorenwerk, BS Banktechnik, Norafin uczestnicy wyjazdu poznali najnowsze rozwiązania techniczne stosowane w przemyśle niemieckim. Niesamowitych wrażeń dostarczyło uczniom także zwiedzanie firmy przewozowej CAVAG i prowadzenie prawdziwego tramwaju. Wyjazd stał się okazją do zwiedzania miasta Chemnitz oraz okolicy, tj. kopalni oraz Augustusburg, miejscowej atrakcji turystycznej. Na koniec pobytu organizatorzy zaprosili grupę do udziału w meczu koszykówki między drużynami: NINERS Chemnitz i GIGANTS Leverkusen.


-Wyjazd zawodoznawczy był bardzo udany. Gospodarze stworzyli miłą atmosferę, wykazali się niezwykłą gościnnością. Pokazali nam wiele interesujących rozwiązań. Nowe kontakty dobrze rokują na przyszłość – mówią uczestnicy wyjazdu.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image