Dodano dnia 09.12.2019, 13:25
Ulica Kolejowa w Suchej Beskidzkiej zostanie wyremontowana

Do dnia 31 marca 2020 r. Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka oraz przedstawiciele PKP S.A. mają podpisać umowę przekazania prawa użytkowania wieczystego gruntów na których znajduję się ulica Kolejowa. Po podpisaniu aktu notarialnego miasto będzie mogło przeprowadzić generalny remont drogi.

Od 2007 roku trwają starania Gminy Sucha Beskidzka mające na celu regulację stanu prawnego ul. Kolejowej i nabycie od PKP prawa użytkowania wieczystego działek ewidencyjnych: nr 9463/21 oraz nr 9463/60 zajętych pod tę drogę. Brak tytułu prawnego do ww. działek  nie dawał gminie Sucha Beskidzka możliwości przeznaczenia środków publicznych i przeprowadzenia koniecznych prac remontowych, w celu doprowadzenia do właściwego stanu technicznego drogi, która stanowi jedyny dojazd do terenów przemysłowych, kolejowych oraz prywatnych.
Po zakończeniu wymaganych przez PKP procedur,  uzyskaniu zgód i skompletowaniu dokumentacji, w dniu 07 listopada 2019 r. Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka oraz przedstawiciele PKP S.A. zawarli w formie aktu notarialnego umowę przedwstępną przekazania prawa użytkowania wieczystego gruntów. Jednym z warunków umowy jest podjęcie przez Radę Miasta Sucha Beskidzka uchwały o zaliczeniu ulicy Kolejowej w Suchej Beskidzkiej do kategorii dróg publicznych.
Termin zawarcia umowy przyrzeczonej określony został do dnia 31 marca 2020 r.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image