Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 17.09.2023, 08:37
Uroczyste otwarcie wystawy "Leśnik na przestrzeni lat. Mundur i narzędzia pracy".
W dniu 14 września br. w ramach  ogólnopolskiej konferencji naukowej poświęconej 100. rocznicy powstania Lasów Państwowych „Tu się wszystko zaczęło”, odbyło się  uroczyste otwarcie nowej wystawy czasowej Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej pt. „Leśnik na przestrzeni lat. Mundur i narzędzia pracy”.

Wystawę otworzyli wspólnie: Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach Damian Sieber, Nadleśniczy Nadleśnictwa Sucha Tadeusz Kosman i Dyrektor Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej Andrzej Peć.

Ekspozycja prezentuje umundurowanie Leśnika na przestrzeni wieków (począwszy od pierwszego munduru Królewskiego Korpusu Leśnego) oraz narzędzia jego  pracy (m. in. numeratory, klupy, ośniki, rysaki). Ważnym elementem wystawy są dokumenty i zdjęcia związane z Adamem Loretem, pierwszym Dyrektorem i organizatorem Lasów Państwowych.

 

Organizator wystawy: Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej i Nadleśnictwo Sucha

Współpraca:  Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie oraz Piotr Kulczyna (Leśniczy Nadleśnictwa Rybnik)

Wystawa czynna będzie do końca października 2023 r. Zapraszamy!


Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image