Dodano dnia 02.10.2019, 13:23
Uwaga kierowcy. W Suchej Beskidzkiej powstały przejazdy dla rowerzystów

Dobra informacja dla rowerzystów, a nieco gorsza dla kierowców. Wzdłuż ulicy Mickiewicza w Suchej Beskidzkiej kilka przejść dla pieszych stało się również przejazdem dla rowerzystów. Teraz wjeżdżający na przejazd rowerzysta, podobnie jak pieszy ma pierwszeństwo przed samochodami.

Dotychczas według prawa, nawet jeśli po obu stronach drogi znajdowała się ścieżka rowerowa, a nie było wyznaczonego przejazdu, to każdy rowerzysta zobowiązany był do przeprowadzenia swojego roweru przez pasy. Obecna zmiana oznakowania sprawia, że rowerzysta może płynnie przejechać przez drogę.

Rowerzysta nie powinien jednak zapominać, aby zwolnić przed takim przejazdem i upewnić się, że nie ma w pobliżu samochodu, który może nie ustąpić mu pierwszeństwa.

Sprawę przejazdów dla rowerzystów nagłośnił w 2016 roku Adrian Mikołajczyk - autor Suskiego Bloga Rowerowego. Zebrał podpisy pod petycją w sprawie przejazdów dla rowerzystów i złożył ją na ręce burmistrza miasta, który wystąpił do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie o zajęcie stanowiska w sprawie możliwości wykonania wnioskowanych przejazdów.
Wtedy drogowcy po przeanalizowaniu wniosku odpowiedzieli, że nie ma takiej możliwości by na drogach przecinających ścieżkę rowerową powstały przejazdy dla rowerzystów.

Jednak po kolejnych wnioskach wysłanych przez suski Urząd Miasta do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, drogowcy ponownie przyjrzeli się sprawie i wydali decyzję o przemalowaniu przejść dla pieszych tak, że stały się one teraz również przejazdem dla rowerzystów.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image