Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 28.09.2023, 11:49
W ostatnim czasie został rozstrzygnięty konkurs na szpitalne oddziały ratunkowe (SOR) ze środków Funduszu Medycznego.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej otrzymał pełną wnioskowaną kwotę w wysokości 7 706 703,00 zł.


Gratuluję i ogromnie cieszę się, że takie wsparcie otrzymał również Szpital Powiatowy w Suchej Beskidzkiej - napisał poseł Władysław Kurowski - Bardzo cieszę się, ponieważ od początku aplikowania szpitala o środki byłem w kontakcie z Panem Dyrektorem Markiem Haberem w celu wspierania jego działań - dodaje.

Zakres wsparcia obejmuje przede wszystkim doposażenie szpitalnego oddziału ratunkowego, w tym pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR.

Na terenie całej Polski niemal 150 podmiotów leczniczych otrzymało wsparcie finansowe o łącznej kwocie 1,5 mld zł przeznaczoną na modernizację, przebudowę, doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR.

Dzięki tym środkom zwiększy się komfort i bezpieczeństwo pacjentów przebywających na SOR oraz jakość i szybkość udzielanych im świadczeń zdrowotnych.

Pacjenci już wkrótce odczują znaczną poprawę jakości leczenia, bezpieczeństwa i komfortu. Na SOR-ach sprzęt diagnostyczny i aparatura wspomagająca funkcje życiowe pacjenta są użytkowane przez całą dobę - często bez jakiejkolwiek przerwy, stąd szybko się eksploatują. Dlatego te środki z Funduszu Medycznego w dużej mierze przeznaczone będą na nowoczesną i łatwą w użytkowaniu aparaturę. Trafią także na sprzęt przyspieszający diagnostykę, która skróci powrót do zdrowia, a często uratuje życie - podkreśla Minister Zdrowia Katarzyna Sójka - Poseł na Sejm RP


To kolejny kamień milowy w dofinansowaniu sektora ochrony zdrowia i jednocześnie pierwszy rozstrzygnięty konkurs ze środków subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych dedykowany wsparciu szpitalnych oddziałów ratunkowych w zakresie przebudowy i doposażenia powiedział Wiceminister zdrowia
Marcin Martyniak.

Źródło: fp. Poseł Władysław Kurowski.
Więcej informacji z Twojego regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.plDodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image