Dodano dnia 02.01.2021, 09:48
W Suchej Beskidzkiej odbędzie się zimowa półkolonia
W Suchej Beskidzkiej odbędzie się dwutygodniowa zimowa półkolonia dla dzieci uczęszczających do Miejskiej Świetlicy Profilaktycznej. Zorganizuje ją dla nich Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchej Beskidzkiej. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne weźmie w niej udział mniej dzieci niż dotychczas. Atrakcji jednak nie zabraknie, choć i one musiały zostać częściowo ograniczone.
Zgodnie z odgórnymi wytycznymi półkolonie mogą zorganizować wyłącznie szkoły lub placówki oświatowe. Z tego powodu nie mogła jej tym razem przygotować Miejska Świetlica Profilaktyczna (w listopadzie w wyniku rządowego rozporządzenia zajęcia w niej, jak i setkach  tego typu placówkach w kraju zostały zawieszone), choć z powodzeniem czyniła to w latach ubiegłych. Wieloletnia, dobra współpraca ze Szkołą Podstawową nr 1 w Suchej Beskidzkiej pozwoliła znaleźć wyjście z tej sytuacji. Dyrekcja „Jedynki” zdecydowała się zorganizować półkolonię dla wychowanków MŚP.
  
W poprzednich latach w zajęciach półkolonijnych mogły brać udział wszystkie dzieci uczęszczające w ciągu roku do MŚP. Teraz takiej możliwości nie ma, gdyż wytyczne sanitarne zezwalają na udział w nich dzieciom z klas I-IV szkół podstawowych. Ponadto grupa może liczyć nie więcej niż 12 osób. Przy naborze pierwszeństwo miały dzieci, których oboje rodziców pracuje.

Półkolonia potrwa od 4 do 15 stycznia. Zajęcia dla dzieci organizowane będą od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy, 6 stycznia) w godzinach 8.00 – 15.00. W tym roku dzieci nie będą miały możliwości korzystać ze sztucznego lodowiska, czy krytej pływalni (obecnie te obiekty są rządową decyzją zamknięte), ale wychowawcy, którzy poprowadzą zajęcia, przygotowali szereg innych ciekawych warsztatów. Podczas dwóch tygodni nie zabraknie zajęć ruchowych na sali gimnastycznej, animacji muzycznych, zajęć plastycznych, spacerów i innych zajęć możliwych do przeprowadzenia w reżimie sanitarnym. W trosce o zdrowie dzieci sala będzie często wietrzona, a stoliki i krzesełka dezynfekowane. Ze względów sanitarnych zrezygnowano z balu karnawałowego.

Fakt, że w tej trudnej sytuacji możliwe będzie przeprowadzenie półkolonii cieszy. Dzięki poczynionym staraniom część dzieci będzie mogła spędzić ferie w atrakcyjny sposób, pod opieką wykwalifikowanych wychowawców, a nie przed ekranami telewizorów lub komputerów. 

źródło: UM Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image