Dodano dnia 22.12.2017, 14:03
Wernisaż pokonkursowy Biennale 2017

W czwartkowe popołudnie, w Galerii Sztuki – Zamek w Suchej Beskidzkiej odbył się wernisaż pokonkursowy 16 edycji Biennale. Laureatom zostały wręczone nagrody i wyróżnienia za niezwykłe i wyjątkowe ujęcia piękna naszych Beskidów.

Beskidy w obiektywie są niepowtarzalne. Barwne podniebne spektakle w czasie wschodów i zachodów słońca, wioski usiane wzdłuż rzecznych dolin spowite mgłą tajemniczości, majestat górskich szczytów pokrytych śniegiem i groza płynąca z widoku nadciągającej burzy... Fotograficzne pejzaże górskie są zawsze dynamiczne i przywołują wiele emocji -  właśnie, dlatego są tak magiczne i niepowtarzalne.

Raz na dwa lata MOK – Zamek wraz z Babiogórskim Parkiem Narodowym organizuje konkurs skierowany do fotografów, którzy na swoich zdjęciach uwiecznili niepowtarzalny krajobraz Beskidów. W tym roku do konkursu zgłosiło się 14 uczestników.
Według jury zdjęcia przesłane na konkurs spotkały się z uznaniem i zainteresowaniem jurorów. Oceniane były walory artystyczne, krajoznawcze i techniczne. Jurorzy szczególnie docenili nawiązanie autorów do kategorii tematycznych Konkursu. W zestawach szukano opowieści zobrazowanej poszczególnymi zdjęciami. Doceniono również inwencję oraz artystyczne podejście do tematu. Jury było zmuszone do odrzucenia kilku prac ze względu na brak powiązania z regionem, którego dotyczył Konkurs. Jury zauważa niewielką liczbę prac związanych z kulturą materialną i zabytkami, ludźmi i sztuką regionu.

Jury 16. Biennale Fotograficznego „Z dala od zgiełku..Beskidy w obiektywie” w składzie:
Paweł Adamek – artysta fotograf –przewodniczący jury
Rafał Lenart – artysta plastyk – członek jury
Katarzyna Fujak – pracownik Babiogórskiego Parku Narodowego - członek jury
Robert Stróżak – pracownik MOK-Zamek - sekretarz jury
po obejrzeniu prac 14 zgłoszonych do konkursu autorów, na posiedzeniu w dniu 19 grudnia 2017 r. w zamku suskim, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Grand Prix Biennale – nie przyznano.

I nagroda dla Agnieszki Nisio
II nagroda dla Michała Sośnickiego
III nagroda dla Bartosza Oczkowskiego
ex. III nagroda dla Marka Mazura

Wyróżnienie:
dla Dawida Zająca – godło DZ - zestaw 2 zdjęć- "Przełęcz Kucałowa, Pilsko", "Beskidy nocą"/
dla Dawida Zająca – godło DZ -zestaw 3 zdjęć- "Babia Góra z Pilska, Pilsko", "Tatry z Babiej Góry", "Inwersja, Pilsko"
dla Grażyny Witosińskiej - godło Łazik - 1 zdjęcie - "Lodowa impresja"
dla Beaty Trzebuniak - godło Fanta - 1 zdjęcie - "Na skrzydłach tęczy"

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image