Z OSTATNIEJ CHWILI
To był wyjątkowy, jubileuszowy Turniej Łuczniczy Zamek Suski 2025 / Ta pieśń poruszy twoją duszę. Z dawna Polski Tyś Królową w niezwykłym wykonaniu / Budzów - Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz Konstytucji 3 Maja / Uroczysty przemarsz i złożenie kwiatów w miejscach pamięci w Makowie Podhalańskim (foto - wideo) / Letnia Akademia Muzyki Dawnej - trwają zapisy / Maków Podhalański - Uroczysty przemarsz i złożenie kwiatów w miejscach pamięci (video) / Burza - ostrzeżenie pogodowe II stopnia ! / Zaproszenie na Koncert Muzyki Filmowej Y-P Symphony Orchestra / MKS Babia Góra z Pucharem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka / Spowodowała kolizję i odjechała z miejsca zdarzenia ! / Sidzina - Wypadek z udziałem motocyklisty / Kolizja samochodowa w Makowie Podhalańskim / Tymczasowy areszt dla 35-latka, który zaatakował znajomego siekierą !
Dodano dnia 02.07.2018, 11:31
Wernisaż wystawy „Polifónia"

W ramach trwającej już od wielu lat przyjaźni między miastami Sucha Beskidzka i Jászberény (Węgry) oraz dobrych kontaktów społecznych i kulturalnych w piątek 29 czerwca w Sali Wysokiej suskiego zamku odbył się wernisaż pt. „Polifónia" Stowarzyszenia Twórców Wizji Przyszłości, gdzie prezentowane były dzieła węgierskich artystów.

Podczas wernisażu licznie zgromadzeni goście mogli podziwiać prace artystów, które wykonane są różnymi technikami. Subtelne zestawienie kolorów przykuwa wzrok odbiorcy i pozwala na chwilę zobaczyć świat oczami twórców.  Członkowie grupy węgierskiej dokonali dekonstrukcji znaku symbolicznego, jakim jest herb miasta. Wykorzystując barwy herbowe (niebieski, czerwony, złoty, srebrny, czarny), za pośrednictwem różnorakich wypowiedzi artystycznych starali odpowiedzieć się  na pytania o własne uczucia, które powstają wokół doświadczenia i tzw. narracji przynależności.

Autorzy prac zaprezentowanych na wystawie przybliżyli w ten sposób zagadnienia tożsamości kulturowej, zakorzenienia w lokalności, wyobrażeń zbiorowych na temat wspólnoty, religijności, płci biologicznej, a także kategorie: władzy, jedności, rodziny, środowiska naturalnego oraz tego, co nieuświadomione. Na wystawie można obejrzeć prace: Kingi Bartos, Bíró Boglárki, Edit Farkas, László Fejős, Judit Kerekné Mihalik, Gábora Koncza.

W celu kontynuowania współpracy między zaprzyjaźnionymi miastami podejmowane są liczne przedsięwzięcia, które zbliżają do siebie samorządowców oraz mieszkańców i powodują zacieśnianie więzi między nimi.

Wystawę można zwiedzać do 27 lipca, od wtorku do niedzieli w godzinach pracy muzeum ( tj. wtorek-sobota, 8.00-16.00, niedziela 9.00-17.00)

źródło: UM Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image