Dodano dnia 10.07.2018, 13:22
Wernisaż wystawy "Świat inaczej"

W piątek 6 lipca w Galerii Sztuki Zamek odbył się wernisaż wystawy malarstwa pt. „Świat inaczej” Stana Mauritsa. Wystawa czynna jest dla zwiedzających do 31 sierpnia.

Na obrazy Constanta Woutersa (Stan Maurits to psedonim artystyczny) , bo tak naprawdę nazywa się artysta możemy patrzeć dwojako. Kontemplować je, czyli oglądać w sposób bezinteresowny, pozbawiony praktycznych oczekiwań lub wyobrazić sobie jak obrazy Stana zdjęte ze ścian, przeniesione na wolne powietrze stają się organicznym elementem natury, zlewają się z nią. Poprzez sztukę wyraża swoje uczucia, które powodują u odbiorcy refleksję i skłaniają do przemyśleń.

Stan Maurtis, który od 2011 związany jest na stałe  z naszym regionem ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Antwerpii (Belgia), kierunek  malarstwo olejne pod kierunkiem prof. Gard Van Mechelen, gdzie mieszkał ponad 60 lat. Twórczość Mauritsa ma charakter symboliczny.Twórca z powodzeniem wiąże ze sobą doświadczenie intelektualne ze zmysłowością i wzbudzonymi emocjami. Szuka intuicyjnie między nimi takich równoważników, by symbole nie były jedynie ozdobnikiem obrazu.

Wystawę można oglądać do 31 sierpnia w Galerii Sztuki Zamek w Suchej Beskidzkiej.

źródło: UM Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image