Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 26.04.2023, 15:48
Wystawa czasowa „Suskie zainteresowania górami” potrwa dłużej
W związku ze zbliżającą się Suską Majówką 2023 Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej wydłużyło do 3 maja czas trwania wystawy „Suskie zainteresowania górami”.
Ekspozycja, którą można oglądać w Sali Rycerskiej zamku suskiego, została przygotowana została w ramach konferencji naukowej „Góry: podróże, badania, interpretacje. Prof. Walery Goetel – osobowość nauki i Suchej Beskidzkiej”. Prezentuje wybrane zabytki, artefakty, publikacje, dokumenty (m. in. protokoły Oddziału Babiogórskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, Dyplom Towarzystwa Tatrzańskiego potwierdzający przyjęcie Aleksandra Branickiego w poczet członków dożywotnich), laski podróżne/górskie z blaszkami/nabijkami z pierwszej połowy XX w.,  mapy, wybrane numery  „Wierchów”, „Taternika” i „Ludu” ze zbiorów Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej oraz lokalnych kolekcjonerów, związane z tematyką górską oraz działalnością wybitnych członków Towarzystwa Tatrzańskiego pochodzących z Suchej Beskidzkiej: prof. Walerego Goetla, Ferdynanda Goetla (brata Walerego) i ks. Jana Humpoli.  Niezwykle ciekawym, a zarazem unikalnym eksponatem jest neolityczny wiór wykonany z piaskowca kwarcytowego znaleziony przypadkowo w trakcie wycieczki na Babią Górę na Przełęczy Brona.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image