Dodano dnia 03.12.2021, 09:52
XVIII Koncert Noworoczny 2022 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej
Koncerty Noworoczne pod patronatem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka to wydarzenia kulturalne o szczególnej randze, w czasie których w Suchej Beskidzkiej goszczą znakomici soliści i światowej sławy muzycy, występujący na największych scenach operowych Polski i Europy. XVIII Gala Noworoczna odbędzie się 7 stycznia 2022 roku (piątek) o godz. 18.00, po raz pierwszy w sali widowiskowej Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej.
Koncerty Noworoczne w Suchej Beskidzkiej to piękna tradycja, która rozwinęła się na przestrzeni lat i pozwala rozpocząć Nowy Rok w podniosłej oprawie. Swoim klimatem, najwyższym poziomem artystycznym i wyjątkową oprawą nawiązują do najsłynniejszego na świecie koncertu noworocznego organizowanego przez Filharmoników Wiedeńskich w Złotej Sali Musikverein. Aby móc zobaczyć koncert na własne oczy, podobnie, jak w przypadku Wiednia, również w Suchej Beskidzkiej  trzeba mieć odrobinę szczęścia, gdyż ze względu na wielkie zainteresowanie, koncertowa sala za każdym  razem jest wypełniona „po brzegi”  i nie jest w stanie pomieścić wszystkich osób chętnych do nabycia biletu.  W trosce o bezpieczeństwo widzów w związku z trwającą pandemią koronawirusa, XVIII Koncert Noworoczny, wyjątkowo odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Filmu, która ze względu na większą powierzchnię umożliwia zachowanie dystansu społecznego. 

XVIII koncert noworoczny w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Tarnopolskiej pod dyrekcją znakomitego dyrygenta Miroslawa Krilla oraz europejskiej  klasy solistów sceny operetkowej i operowej, przeniesie słuchaczy do ojczyzny walca prezentując światowy kunszt wokalny. Soliści koncertu, to laureaci wielu znaczących, międzynarodowych konkursów wokalnych, którzy na co dzień są solistami największych polskich filharmonii, oper i teatrów operowych.

Wśród solistów 7 stycznia 2022 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Filmu wystąpi Edyta Piasecka (sopran) solistka Opery Krakowskiej - występująca w na scenach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Bałtyckiej, Opery Wrocławskiej, a także w Teatrze Wielkim w Budapeszcie, sopranistka Agnieszka Grabowska, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, laureatka międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych, która zdobyła m.in I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka w Warszawie, III nagroda na VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Zdzisława Skwary w Mławie, oraz nagrodę Dyrektora Artystycznego Festiwalu im. Jana Kiepury na VII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury w Krynicy Zdrój.

W gronie tenorów kunszt wokalny zaprezentuje utalentowany, reprezentujący młode pokolenie polskich śpiewaków tenor Łukasz Ratajczak – solista występujący na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Opery Krakowskiej, a także Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Tomasz Kuk Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Uczestnik kursów mistrzowskich prowadzonych przez Montserrat Caballé, Ryszarda Karczykowskiego i Halinę Łazarską. Laureat międzynarodowych konkursów wokalnych. Solista Opery Krakowskiej, który występował również m.in. w Teatrze Wielkim w Łodzi, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Nova w Bydgoszczy i Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

Z kolei główne partie i utwory barytonowe w czasie koncertu wykona Michał Kutnik, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, który w 1999 roku na scenie Opery Krakowskiej zadebiutował w roli Papagena „W Krainie Czarodziejskiego Fletu” W.A.Mozarta. Od 2006 roku jest solistą Opery Krakowskiej, który współpracuje również z Krakowską Operą Kameralną, Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie, koncertujący w wielu krajach, m.in. Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Norwegii, Finlandii, Mołdawii i Litwie
W programie XVIII Koncertu Noworocznego będzie można usłyszeć utwory z tzw. klasycznego repertuaru wiedeńskiego – walce, czardasze, polki oraz słynne przeboje operetkowe, ale corocznie pojawiają się także utwory, które powodują, że każdy kolejny koncert jest inny od poprzedniego. Po prostu wyjątkowy. Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu.

Bilety w cenie 110 zł do nabycia w kasie Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej od 2 grudnia 2021 po wcześniejszej rezerwacji - tel. 33 8120 888. Liczba miejsc ograniczona. Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego w związku z występowaniem zakażeń wirusem SARS-CoV-2 przed zakupem biletu wymagane będzie przedłożenie oświadczenia potwierdzającego przyjęcie szczepionki. Wzór oświadczenia do pobrania w kasie Centrum Kultury i Filmu oraz pod poniżym linkiem.

Wzrór oświadczenia o zaszczepieniu przeciwko COVID-19


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image