Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 07.06.2024, 18:46
Zaproszenie na Dni Ziemi Suskiej.
Program tegorocznych obchodów dni miasta pod hasłem Suski Jarmark Kulturalny, to festiwal różnorodnych wydarzeń, przygotowanych wspólnie przez instytucje kultury, stowarzyszenia i organizacje. W tym roku na zamkowej estradzie wystąpią Another Pink Floyd i Tenors Bel’Canto. Nie zabraknie również rodzimych talentów i grup muzycznych. Dni Ziemi Suskiej 2024 będą trwać od piątku 21 czerwca do niedzieli 23 czerwca.

Dni Ziemi Suskiej 2024 rozpoczną się w Centrum Kultury i Filmu w piątkowe popołudnie 21 czerwca wernisażem wystawy poplenerowej. Następnie przeniesiemy się do utworzonej w parku zamkowym STREFY KIBICA, aby wspólnie przeżywać emocje związane z występem Polaków na piłkarskich Mistrzostwach Europy. Na wielkim telebimie wyświetlone zostanie nie tylko spotkanie naszej kadry narodowej, ale również kilka innych meczów fazy grupowej, w tym niedzielne spotkanie Węgry-Szkocja.


W sobotnie przedpołudnie zaczniemy na stadionie miejskim, który będzie areną turnieju Babia Góra Cup 2024, a po południu do parku zamkowego, w którym czeka na was STREFA RODZINY, gdzie odbywać się będą ciekawe warsztaty, pokazy i kiermasz sztuki. W weekendowe popołudnie zachęcamy najmłodszych również do bezpłatnego korzystania ze zjeżdżalni, trampolin i innych atrakcji parku rozrywki, zlokalizowanego w Strefie Rodziny. Na scenie w parku zamkowym nie może zabraknąć rodzimych talentów, zespołów i dziecięcych grup artystycznych. Usłyszymy koncerty uczniów suskiej Szkoły Muzycznej I stopnia, Miejskiej Orkiestry Dętej oraz zobaczymy pokaz baletowy Szkoły Kreacji Ruchu.


Już o 16:30 na dziedzińcu zamkowym zagości zespół FEVER, który poprzez eksperymentowanie z różnymi aspektami muzyki rockowej stworzył utwory będące nowoczesnym spojrzeniem na ten gatunek muzyczny. Pozytywna energia jaką emanuje grupa znajduje swój wyraz także podczas występów scenicznych. Tuż po niej, o 18.00 na zamkowej scenie zagości STACH BUKOWSKI, który zadebiutował albumem „Czerwony SUV”, a płytę promował utwór tytułowy oraz singel „Lew”.

Sobotnie obchody Dni Miasta uświetni koncert ANOTHER PINK FLOYD, uznawany za jeden z najlepszych zespołów grających muzykę legendarnej grupy Pink Floyd na żywo. Podczas dwugodzinnego występu muzycy wykonują zarówno najbardziej znane utwory, jak i rozbudowane progresywne suity. Gościem specjalnym będzie Marek Raduli - jeden z najlepszych gitarzystów w Polsce.

Wieczorem na scenie parkowej wystąpi MORIA – GABRIELA KATZER, młoda wokalistka z Kalwarii Zebrzydowskiej, zwyciężczyni programu „Szansa na sukces”. W swoim dorobku ma takie single jak „Moonlight” czy wydany w ostatnich dniach „Tw Blood”.  

W niedzielne przedpołudnie na parkingu obok zamku suskiego odbędzie się „Zamkowy Jarmark Staroci”. Z pewnością będzie to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników antyków, kolekcjonerów, wystawców, artystów, wytwórców rękodzieła i wielbicieli książek. Po południu na scenie w parku zamkowym wystąpią uczennice Akademii Tańca Lady Fitness. Usłyszymy również sporą dawkę rodzimego folkloru w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Ziemia Suska”, dziecięcego Zespołu Regionalnego „Mała Ziemia Suska” i kapeli „Suscy Muzykanci”.

O 15.00 w Muzeum Miejskim Suchej Beskidzkiej nastąpi uroczyste otwarcie wystawy „Zamki i pałace Węgier”, stanowiące pierwszy element świętowania 20-lecia partnerstwa naszego miasta z węgierskim Jaszbereny. Odkrywane będą przy tym sekrety kuchni obu krajów i wymiany kulinarnych doświadczeń. W ten sposób mieszkańcy miasta i goście będą mogli ponownie zasmakować suskiego bigosu, ale i tym razem również węgierskiego gulaszu.

O 17.00 przeniesiemy się na zamkowy dziedziniec, na którym wystąpi Zespół Regionalny z Jaszbereny, a po nim Suska Orkiestra Zamkowa. Orkiestrę tworzą zawodowi muzycy, w większości nauczyciele powołanej w 2012 roku samorządowej Szkoły Muzycznej I Stopnia. Orkiestra jest swoistą wizytówką miasta i szkoły, prezentując za każdym razem wysoki poziom i kunszt muzyczny.

Wyjątkowym wydarzeniem tegorocznych Dni Ziemi Suskiej będzie widowisko artystyczne w wykonaniu grupy TENORS BEL’CANTO.  Dwóch tenorów - Vasyl Ponayda i Volodymyr Kudovba oraz baryton - Roman Antonyuk, to niezwykle utalentowani soliści ze Lwowa, którzy w swoim repertuarze prezentują wielkie przeboje opery i współczesnej muzyki rozrywkowej na najwyższym poziomie. Artyści wykonując w największych salach koncertowych Europy utwory w kilku językach zachwycają publiczność, nawiązując jednocześnie z nią znakomity kontakt. W Suchej Beskidzkiej wystąpią towarzystwie Orkiestry Filharmonii Lwowskiej „Wirtuozi Lwowa” oraz tancerzy z Teatru Tańca „Zhyttia”.

Wstęp wolny. 
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image