Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 19.02.2024, 15:02
Zaproszenie na Marsz Żołnierzy Wyklętych w Suchej Beskidzkiej.
Komunikat prasowy dotyczący zbliżającego się Pierwszego Marszu Żołnierzy Wyklętych w Suchej Beskidzkiej. 

Młodzież Wszechpolska ogłosiła zaproszenie na Pierwszy Marsz Żołnierzy Wyklętych w Suchej Beskidzkiej, który odbędzie się już 2 marca 2024 roku. Narodowcy chcą oddać należny szacunek żołnierzom, którzy nie złożyli broni po 1945 roku i wierni wojskowej przysiędze walczyli z komunistycznym okupantem. Jak piszą na facebookowym wydarzeniu:

„Żołnierze Wyklęci to Bohaterowie, którym należy się szacunek, a którym ten szacunek był przez lata odbierany. To oni po zmianie okupanta nie złożyli broni i do ofiary z życia walczyli o wolną Polskę, za co zostali pośmiertnie opluci i okrzyknięci faszystami i wrogami ojczyzny.

 

Do dziś wmawia im się zbrodnie, których nie popełnili. Wyklętym należy się szacunek i to od nas zależy czy w opinii publicznej będą bohaterami, czy bandytami, jak wrodzy im ludzie ich określają!”

 

Marsz ma odbyć się w sobotę 2 marca, dzień po Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpocznie się o godzinie 16:00 pod orlikiem przy ul. Płk. Tadeusza Semika i przejdzie ulicami Suchej Beskidzkiej, aż do Parku Zamkowego, gdzie odbędzie się apel poległych.

 

Organizatorzy planują uświetnić wydarzenie poprzez wznoszenie okrzyków ku czci bohaterów podziemia antykomunistycznego. Narodowcy zapowiadają także część artystyczną pomiędzy przemarszem a apelem pamięci, w trakcie której odczytane zostaną wiersze napisane przez partyzantów oraz autorów opiewających ich czyny.

 

Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej chcą w sposób szczególny upamiętnić w tym roku Józefa Kurasia ps. „Ogień”, który w czasie II wojny światowej oraz w okresie powojennym prowadził działania partyzanckie na Podhalu. Według wszechpolaków „Ogień” jest niesłusznie oczerniany przez lewicowe media i polityków, czego dowodem jest decyzja minister Agnieszki Dziemianowicz-Bąk z Nowej Lewicy o zaprzestaniu organizowania państwowych uroczystości ku jego pamięci.

 

Młodzież Wszechpolska zaprasza wszystkich patriotów na Pierwszy Marsz Żołnierzy Wyklętych w Suchej Beskidzkiej, już 2 marca o godzinie 16:00 na ul. Płk. Tadeusza Semika.

 

Młodzież Wszechpolska – organizator wydarzenia to młodzieżowa organizacja o charakterze narodowo-katolickim. MW działa w całej Polsce, również w Suchej Beskidzkiej. Historia organizacji sięga 1922 roku, wszechpolacy odwołują się m.in. do dziedzictwa Romana Dmowskiego, ojca polskiej idei narodowej.Okręg Małopolski Młodzieży Wszechpolskiej.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image