Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 22.04.2016, 23:26
Zbiornik wodny: Doczekamy się zakończenia inwestycji?

Sprawa zapory w Świnnej Porębie interesuje nie tylko mieszkańców naszego powiatu i miejscowości ościennych, ale również turystów i polityków. Po ostatnich doniesieniach o ujawnieniu kolejnych osuwisk, niedokończonych inwestycjach oraz wycofaniu środków finansowych, dokończenie inwestycji wydawało się niemożliwe. Jednak podczas piątkowego spotkania z posłem Józefem Brynkusem dowiedzieliśmy się, że już wkrótce posłowie zagłosują nad ustawą, która ma rozwiązać problem.

W piątek, w suskiej Karczmie Rzym odbyło się spotkanie posła Kukiz′15 – Józefa Brynkusa, z mieszkańcami miasta. Było to pierwsze z zaplanowanej serii spotkań z politykiem.

Nie zabrakło pytań o zaporę w Świnnej Porębie. Polityk zapewnił, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu, odbędzie się głosowanie nad odpowiednią ustawą.

-Ta ustawa zostanie przyjęta. Po niewielkich kosmetycznych zmianach na komisji, zostanie przepuszczona przez Sejm i zostanie uchwalona. To jest pewne. Zdecydowana większość zadań związanych ze zbiornikiem wodnym zostanie zrealizowana w tym roku, a w przyszłym roku zostanie to na pewno zamknięte- zapewnił Brynkus.

Projekt ustawy zakłada zasady dokończenia budowy, między innymi przeznaczenie środków na tak ważne dla mieszkańców sprawy jak przebudowa dróg - ponad 20 mln zł i stabilizacja osuwisk - prawie 26 mln zł. Według projektu ustawy odpowiedzialność  za dokończenie budowy zbiornika przejmie minister ds. gospodarki wodnej, który ma przedstawić premierowi oraz Sejmowi informację na temat stanu wykonania zadań w określonym w ustawie terminie.

Posłowie zajmą się projektem ustawy o dokończeniu budowy Zbiornika Wodnego Świnna Poręba już na najbliższym posiedzeniu tj. 27-29 kwietnia.Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image