Dodano dnia 07.01.2017, 21:30
Akacja ratunkowa GOPRu

Centrala Grupy Beskidzkiej GOPR w Szczyrku 4 stycznia otrzymała zgłoszenie o zbłądzeniu dwójki turystów, którzy całą noc spędzili w górach i nad ranem nie byli w stanie kontynuować wycieczki. Szli z Rycerzowej, a noc spędzili na Beskidzie, skąd ostatni raz kontaktowali się z ratownikami.

- Z centrali wyjechał samochodem terenowym zespół ratowników ze skuterem, którym dostali się na przełęcz Przysłop, a stamtąd z racji bardzo trudnych warunków, wyruszyli w stronę poszkodowanych na nartach turowych. Pozostali szli zielonym szlakiem z Soblówki. Ratownicy odnaleźli wychłodzonych i wyczerpanych turystów, których stan nie wymagał interwencji medycznej. Sprowadzili ich na Przełęcz Przysłop, skąd zostali przetransportowani do Soblówki – poinformowano na stronie internetowej Grupy Beskidzkiej GOPR.

OSTRZEGAMY! W rejonie Babiej Góry aktualnie obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Poruszanie się po szlakach wymaga bardzo dużego doświadczenia i GOPR zaleca, by unikać stromych stoków. Można natomiast jeździć na nartach, bowiem większość na większości stoków są dobre i bardzo dobre warunki do szusowania. Grubość pokrywy śnieżnej waha się od 50 do 120 centymetrów.

Meteorolodzy wydali ostrzeżenie dla Małopolski przed mrozem 3 stopnia, czyli tak zwany alert czerwony. Oznacza to, że mróz zagraża życiu! W nocy z 7 na 8 stycznia temperatura spadnie do od – 24 do -30 stopni Celsjusza, a lokalnie nawet -35 stopni C. Wiatr przy tym będzie słaby – około 5km/h.


info/foto. Grupa Beskidzka GOPR

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image