Dodano dnia 14.09.2018, 10:09
Dobiega końca budowa tras rowerowych w Zawoi

Podbabiogórze to idealne miejsce do wypoczynku i spędzenia wolnego czasu w otoczeniu pięknej przyrody. W regioie pojawia się coraz więcej amatorów dwóch kółek, dlatego w Zawoi postanowiono uatrakcyjnić im pobyt pod Babią Górą. Teraz można spokojnie przejechać bardzo zieloną i przystępną trasą z Mosornego.

Pod Babią Górą będzie kolejna atrakcja dla turystów i mieszkańców, którzy odpoczywając stawiają na aktywność fizyczną. Przez malownicze i atrakcyjne turystycznie tereny Zawoi wprost do słowackiej gminy Orawska Polhora poprowadzi 60 km tras rowerowych.
„Babia GóraTrails” to duży projekt budowy zrównoważonych ścieżek rowerowych typu „Singletrack”, parków rowerowych typu pumptrack, budynków socjalnych, oznakowania istniejącej sieci dróg leśnych, mający na celu połączenie Gminy Zawoja z Gminą Oravska Polhora.

Trasy biegną przy obiektach dziedzictwa kulturowego w Zawoi przy zabytkowej XVII wiecznej kapliczce, natomiast na Słowacji przy Źródle w Słonej Wodzie, w którym występują solanki jodowo-bromowe, znane już w średniowieczu. Ponadto od tego miejsca biegnie najstarszy szlak turystyczny na szczyt Babiej Góry. Jest to jeden z najstarszych szlaków turystycznych w całych Beskidach Zachodnich. W ramach projektu planuje się również budowę Centrum Integracji i rekreacji dla rowerzystów po obu stronach granicy, składających się z budynku zaplecza oraz miejsca przeznaczonego do odpoczynku i rekreacji rowerzystów korzystających z transgranicznych ścieżek rowerowych. Po stronie słowackiej powstanie wieża widokowa oraz altanka na źródle Słona Woda.
Prace na trasie od Mosornego powoli dobiegają ku końcowi. Każdy rowerzysta pojedzie nią nawet na grzyby, bo jak zapewniają w Zawoi, w tym stuletnim lesie jodłowym rydzów nie brakuje.

Jest to trasa rodzinna, zielona, łatwa dla każdego górskiego rowerzysty bez względu na wiek. Długość zjazdu wynosi 1000m.


SnS
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image