Dodano dnia 10.11.2018, 07:51
Gramy dla Leny
Lena Bartniczak (Trybała) od urodzenia boryka się z ciężką chorobą, która uniemożliwia jej normalne poruszanie się. Pojawiła się jednak szansa na to, aby zmienić jej dotychczasowe życie, a pomóc jej w tym może każdy z nas. Przed nami kolejna impreza charytatywna dla Leny!
To już kolejne wydarzenie, podczas którego możemy pomóc mieszkance gminy Zawoja a także dobrze się bawić. Wszystko za sprawą koncertu charytatywnego, który odbędzie się już 10 listopada /sobota/ w Karczmie Zawojanka.

Imprezę rozkręci Dj Kriss, który zabierze gości w szalone lata ‘80 i ’90. Nie zabraknie również współczesnych hitów zatem każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Każdy będzie miał także okazję ku temu, aby pomóc Lenie. Może to zrobić m.in. opłacając wstęp na imprezę w wysokości 10 zł. Ta niewielka kwota zapewni nam nie tylko niezapomnianą zabawę, ale i wesprzeć tę młodą dziewczynę w walce o jej marzenia. Ruszamy już o godzinie 19:00!

Kilka słów o Lenie

Lena Bartniczak to mieszkanka Skawicy, która od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Za sprawą tej choroby ma ogromne trudności z poruszaniem się. Właściwie robi to wyłącznie z pomocą drugiej osoby lub na wózku. Nie jest nawet w stanie sama wyjść z domu. Przez lata brakowało jej odpowiedniej opieki medycznej i rehabilitacji. Dziś, mając 31 lat, stanęła przed wielką szansą na normalne życie i spełnianie kolejnych marzeń. Dlaczego walczy? Za namową męża Marka pojechała na konsultację do doktora Paley’a. Tam okazało się, że ma szansę na to, aby odzyskać sprawność i stać się niezależną. Lena została zakwalifikowana na operację w Instytucie dr. Paley’a. Właściwie będzie to seria czterech zabiegów, łącznie z wymianą biodra i prostowaniem nóg. Coś tak odległego w końcu stało się możliwe! Nie uda się tego jednak dokonać bez odpowiedniej kwoty. Operacje zostały wycenione na ponad 700 000 zł. - Nigdy o nic nie prosiłam, starałam się radzić sobie sama, chociaż zazwyczaj wiatr wiał mi prosto w twarz. Ale tym razem los się do mnie uśmiechnął, mam szansę, a to więcej, niż miałam w całym życiu! Muszę do końca wierzyć, że się uda – podkreśla Lena. Bez tej operacji i odpowiednich rehabilitacji jej problemy z poruszaniem się będą się tylko pogłębiać.

Jak mogę pomóc?

Pomóc Lenie można na wiele sposobów. Poprzez wpłaty na jej rzecz za pośrednictwem takich portali jak siepomaga.pl, bezpośrednie wpłaty na konto czy SMS-y. 

Tych, którzy już teraz chcieliby pomóc zachęcamy do zapoznania się z jej historią na stronie: https://www.siepomaga.pl/lena-bartniczak, a także wysyłki SMS-ów o treści S8167 na numer 72365 (Koszt 2,46 brutto z VAT). Można także dokonać bezpośredniego przelewu na rachunek Leny Bartniczak w Banku Spółdzielczym w Jordanowie (oddział w Makowie Podhalańskim) nr: 66 8799 0001 0017 0102 6488 0001.

źródło: zawoja.pl

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image